FRA: PSŽ lider do večeras!

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Lans u Parizu 4:1 (1:0) u prvom meču 28. kola Lige 1. Ne sumnjajte više, Monako ima novog Anrija! Berba se igrao kao s decom na poljančetu! Dva fantastična gola postigli su Kneževi u trijumfu nad Evijanom od 3:1.

Fudbal 08.03.2015 | 14:20

'Sveci' su tako izbili na čelo tabele sa 56 bodova, barem do nedelje, kada Lion gostuje Montpeljeu i ima šansu da se vrati na vrh.

Domaći su tek u samom finišu prvog dela stigli do prednosti, kada je precizan bio David Luiz, da bi Zlatan Ibrahimović sa penala u 60. minutu duplirao vođstvo. Tuzgar je osam minuta kasnije vratio neizvesnost, ali su Blez Matuidi i Havijer Pastore u finišu ipak otklonili sve sumnje.

Monako ostaje u trci za Ligu šampiona, a čitava Francuska divi se velemajstorskim golovima mladog Entonija Marsijala i veterana Dimitra Berbatova!

Kneževi su savladali Evijan u gostima lagano i ubedljivo (3:1), tako da sada za trećeplasiranim Marseljom zaostaju samo šest bodova i uz to imaju utakmicu manje. Ovo je osma pobeda izabranika portugalskog stručnjaka leonarda Žardima u gostima, čime su potvrdili da su specijalisti za mečeve na strani. Uostalom, u to su imali prilike da se uvere i fudbaleri Arsenala...

Bez konkurencije ovo kolo u Francuskoj obeležiće ubedljiv trijumf Marselja nad Tuluzom, zatim golčina Davida Luiza protiv Lansa i dva genijalna poteza već pomenutih Marsijala i Berbatova. Novi Tjeri Anri, kako su mnogi uskliknuli kada su prvi put videli Entonija Marsijala, večeras je pokazao samo delić onoga što zna, ali to je bilo dovoljno da divljenje.

Kada vidite gol koji je postigao u 18. minutu sve će vam biti jasno. A dečku je tek devetnaesta...

Monako je zadesio peh samo minut kasnije, kada je zbog povrede igru morao da napusti Karasko. Ali da se to nije dogodilo verovatno ne bismo videli još jednu vrhunsku majstoriju u režiji popularnog Berbe.

Trijumf gostiju u 60. minutu potvrdio je Ture, da u finišu utakmice Sugu samo uspeo da ublaži poraz svog tima. Evijanu je ovo 16. poraz u sezoni (izjednačili se sa Lansom) i prvi neuspeh posle tri vezane pobede.

U ostalim mečevima Bastija je osvojila veoma važna tri boda u borbi za opstanak, i to tek posle preokreta protiv Nice, Rems je bio siguran u duelu sa Nantom (3:1), a Ren je minimalnim rezultatom savladao Mec - 1:0.

Veoma uzbudljivo bilo je na susretu Kaen - Bordo. Domaćin je od 31. minuta igrao sa igračem manje, ali je sve do četvrtog minuta nadoknade imao bod u džepu (1:1). Onda je sudija pokazao na belu tačku, a Rolan svojim drugim golom na utakmici doneo pobedu gostima.

Bordo je s ova tri boda uspešno nastavio borbu za evrokupove naredne sezone.

LIGA 1 – 28. KOLO: