БЛ: Мајнц се извукао против Менхенгладбаха!

У Мајнцу прштало на све стране, Колтови прокоцкали два гола вишка за четири минута! Борусија на крају морала да се задовољи бодом.

Фудбал 07.03.2015 | 22:40

Борусија је била на корак од великог тријумфа у Мајнцу који би је значајно приближио директном пласману у Лигу шампиона наредне сезоне, а онда су Колтови за само четири минута примили два гола и расплакали своје навијаче - 2:2.

Да су гости из Менхенгладбаха славили задржали би великих пет поена предности у односу на четвртопласирани Шалке, овако, сада имају само два више и нимало лаган распоред у наредних неколико кола. Ждрепци у наредној рунди дочекују Хановер, онда иду на ноге Бајерну, а затим и Хофенхајму, што значи да само на овој првој утакмици могу да рачунају на сигурне бодове.

Прштало је на све стране у Мајнцу! Почело сјајним амбијентом који су направили домаћи навијачи. Све четири трибине биле су обојене у црвено и сви као један певали чувену "Yоу'лл невер wалк алоне". Био је то довољан мотив за играче да пруже заиста сјајну партију.

Борусија је до предности дошла у 26. минуту лепим поготком Рафаела. Центрирао је Траоре, а Бразилац који се прославио у Херти одлично реаговао и главом погодио мрежу немоћног Зомера. Мајнц је био најближи голу у првом делу када је Оказаки погодио стативу.

Средином другог дела момци Лусијана Фавреа су се растрчали и у 67. минуту успели да дуплирају предност. Била је то сјајна акција коју је са бока почео Вендт, затим је Крузе показао какав је мајстор када је прескочио убачену лопту у шеснаестерац, а Рафаел поново био на правом месту - 0:2. Чинило се у тим тренуцима да је све решено, међутим, Мајнц се није предавао и за само четири минута стигао је до 2:2! За то додуше, добрим делом могу да захвале и голману гостију.

На 1:2 смањио је Глајс из слободног ударца у 73. минуту, а онда је Зомер полетео у празно, што је Оказаки умео да казни. На тај начин Јапанац је прекинуо пост дуг 758 минута. Између ова два поготка Макс Крузе нашао се у стопостотној шанси, али је погодио стативу. До краја сусрета није било великих прилика...