BL: Majnc se izvukao protiv Menhengladbaha!

U Majncu prštalo na sve strane, Koltovi prokockali dva gola viška za četiri minuta! Borusija na kraju morala da se zadovolji bodom.

Fudbal 07.03.2015 | 22:40

Borusija je bila na korak od velikog trijumfa u Majncu koji bi je značajno približio direktnom plasmanu u Ligu šampiona naredne sezone, a onda su Koltovi za samo četiri minuta primili dva gola i rasplakali svoje navijače - 2:2.

Da su gosti iz Menhengladbaha slavili zadržali bi velikih pet poena prednosti u odnosu na četvrtoplasirani Šalke, ovako, sada imaju samo dva više i nimalo lagan raspored u narednih nekoliko kola. Ždrepci u narednoj rundi dočekuju Hanover, onda idu na noge Bajernu, a zatim i Hofenhajmu, što znači da samo na ovoj prvoj utakmici mogu da računaju na sigurne bodove.

Prštalo je na sve strane u Majncu! Počelo sjajnim ambijentom koji su napravili domaći navijači. Sve četiri tribine bile su obojene u crveno i svi kao jedan pevali čuvenu "You'll never walk alone". Bio je to dovoljan motiv za igrače da pruže zaista sjajnu partiju.

Borusija je do prednosti došla u 26. minutu lepim pogotkom Rafaela. Centrirao je Traore, a Brazilac koji se proslavio u Herti odlično reagovao i glavom pogodio mrežu nemoćnog Zomera. Majnc je bio najbliži golu u prvom delu kada je Okazaki pogodio stativu.

Sredinom drugog dela momci Lusijana Favrea su se rastrčali i u 67. minutu uspeli da dupliraju prednost. Bila je to sjajna akcija koju je sa boka počeo Vendt, zatim je Kruze pokazao kakav je majstor kada je preskočio ubačenu loptu u šesnaesterac, a Rafael ponovo bio na pravom mestu - 0:2. Činilo se u tim trenucima da je sve rešeno, međutim, Majnc se nije predavao i za samo četiri minuta stigao je do 2:2! Za to doduše, dobrim delom mogu da zahvale i golmanu gostiju.

Na 1:2 smanjio je Glajs iz slobodnog udarca u 73. minutu, a onda je Zomer poleteo u prazno, što je Okazaki umeo da kazni. Na taj način Japanac je prekinuo post dug 758 minuta. Između ova dva pogotka Maks Kruze našao se u stopostotnoj šansi, ali je pogodio stativu. Do kraja susreta nije bilo velikih prilika...