ФРА: ПСЖ се играо са Лансом!

ПСЖ слистио Ланс, Луиз погодио са више од 30 метара као Жунињо! Свеци направили лепу увертиру пред реванш са Челсијем.

Фудбал 07.03.2015 | 21:00

Пари Сен Жермен је направио одличну увертиру за реванш меч осмине финала против Челсија у Лондону! Екипа Лорана Блана разбила је Ланс у првом суботњем мечу 28. кола Лиге 1 резултатом 4:1, чиме се вратила - бар на кратко - на чело табеле!

Управо због тог сусрета на Стамфорд Бриџу који је на програму у среду француски шампион одмарао је неке од кључних играча на овом сусрету. Тијага Силве није било у протоколу, а утакмицу су са клупе почели Кавани, Матуиди, Маркињос...док су шансу добили ветеран Зумана Камара, затим Баебек, Рабио...

Најлепши моменат на утакмици догодио се у 43. минуту, када је ПСЖ повео са 1:0. У главној улози - Давид Луиз. Бразилски интернационалац наместио лопту на више од 30 метара да изведе слободан ударац, а онда то урадио у стилу свог земљака Жуниња Пернамбукана. Снажан ударац, спољни фелш, и голман гостију није се ни померио - 1:0.

Свеци су на 2:0 повисили у 60. минуту 12. поготком Златана Ибрахимовића у сезони. Ван дер Вил је срушен у шеснаестерцу Ланса, а Ибра је био сигуран са беле тачке.

Када су изабраници тренера Комбуареа смањили у 68. минуту на 1:2, многим навијачима ПСЖ-а сигурно је прошао кроз главу онај сусрет са Каеном пре петнестак дана у коме су њихови љубимци испустили сигурних 2:0. Ипак, овога пута није било тако. Резервиста Пасторе прво је десет минута пре краја лепо асистирао Матуидију, који је отклонио све дилеме око победника, да би три минута касније он сам ставио тачку на овај сусрет постигавши четврти погодак.

ЛИГА 1 – 28. КОЛО: