FRA: PSŽ se igrao sa Lansom!

PSŽ slistio Lans, Luiz pogodio sa više od 30 metara kao Žuninjo! Sveci napravili lepu uvertiru pred revanš sa Čelsijem.

Fudbal 07.03.2015 | 21:00

Pari Sen Žermen je napravio odličnu uvertiru za revanš meč osmine finala protiv Čelsija u Londonu! Ekipa Lorana Blana razbila je Lans u prvom subotnjem meču 28. kola Lige 1 rezultatom 4:1, čime se vratila - bar na kratko - na čelo tabele!

Upravo zbog tog susreta na Stamford Bridžu koji je na programu u sredu francuski šampion odmarao je neke od ključnih igrača na ovom susretu. Tijaga Silve nije bilo u protokolu, a utakmicu su sa klupe počeli Kavani, Matuidi, Markinjos...dok su šansu dobili veteran Zumana Kamara, zatim Baebek, Rabio...

Najlepši momenat na utakmici dogodio se u 43. minutu, kada je PSŽ poveo sa 1:0. U glavnoj ulozi - David Luiz. Brazilski internacionalac namestio loptu na više od 30 metara da izvede slobodan udarac, a onda to uradio u stilu svog zemljaka Žuninja Pernambukana. Snažan udarac, spoljni felš, i golman gostiju nije se ni pomerio - 1:0.

Sveci su na 2:0 povisili u 60. minutu 12. pogotkom Zlatana Ibrahimovića u sezoni. Van der Vil je srušen u šesnaestercu Lansa, a Ibra je bio siguran sa bele tačke.

Kada su izabranici trenera Kombuarea smanjili u 68. minutu na 1:2, mnogim navijačima PSŽ-a sigurno je prošao kroz glavu onaj susret sa Kaenom pre petnestak dana u kome su njihovi ljubimci ispustili sigurnih 2:0. Ipak, ovoga puta nije bilo tako. Rezervista Pastore prvo je deset minuta pre kraja lepo asistirao Matuidiju, koji je otklonio sve dileme oko pobednika, da bi tri minuta kasnije on sam stavio tačku na ovaj susret postigavši četvrti pogodak.

LIGA 1 – 28. KOLO: