АБА: Игоси покорили и Цибону у Загребу!

Кошаркаши Игокее везали четврту побједу у низу савладавши Цибону у Загребу резултатом 81:78.

Кошарка 07.03.2015 | 21:40

Послије тријумфа у Софији над Левским Александровчани су још једном били успјешни на гостовању, и то код актуелног шампиона АБА лиге, Цибоне.
У мечу 24. кола АБА лиге: Цибона – Игокеа 78:81 (23:24, 21:14, 18:25, 16:18).

Док је Игокеа уписала четврту побједу заредом, Цибона је наставила дупло дужи низ пораза, па послије осам везаних неуспјеха има једнак учинак као Игокеа – девет побједа и петнаест пораза.

Прво полувријеме припало је домаћим кошаркашима, али углавном захваљујући чињеници да је Хеслип много више био одсутан са терена, а разлог су биле три личне грешке у раној фази утакмице.

На полувремену је било 44:38 и чинило се да ће Цибона искористити одсуство Душка Бунића, јединог правог центра у екипи Игокее, али у другом полувремену Хеслип се распуцао, а сво вријеме подршку му је пружао одлични Марко Чакаревић и пред посљедњу четвртину Игокеа је повратила предност – 63:62.

Три минуте прије краја Игокеа је имала шест поена предности 77:71, а до краја је рутински одржала предност и славила са коначних 81:78.

Хеслип је предводио Игокеу са 23 поена за исто толико минута проведених на терену, уз Чакаревића који је постигао 19 поена, колико и Анте Жижић у редовима Цибоне.