ABA: Igosi pokorili i Cibonu u Zagrebu!

Košarkaši Igokee vezali četvrtu pobjedu u nizu savladavši Cibonu u Zagrebu rezultatom 81:78.

Košarka 07.03.2015 | 21:40

Poslije trijumfa u Sofiji nad Levskim Aleksandrovčani su još jednom bili uspješni na gostovanju, i to kod aktuelnog šampiona ABA lige, Cibone.
U meču 24. kola ABA lige: Cibona – Igokea 78:81 (23:24, 21:14, 18:25, 16:18).

Dok je Igokea upisala četvrtu pobjedu zaredom, Cibona je nastavila duplo duži niz poraza, pa poslije osam vezanih neuspjeha ima jednak učinak kao Igokea – devet pobjeda i petnaest poraza.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćim košarkašima, ali uglavnom zahvaljujući činjenici da je Heslip mnogo više bio odsutan sa terena, a razlog su bile tri lične greške u ranoj fazi utakmice.

Na poluvremenu je bilo 44:38 i činilo se da će Cibona iskoristiti odsustvo Duška Bunića, jedinog pravog centra u ekipi Igokee, ali u drugom poluvremenu Heslip se raspucao, a svo vrijeme podršku mu je pružao odlični Marko Čakarević i pred posljednju četvrtinu Igokea je povratila prednost – 63:62.

Tri minute prije kraja Igokea je imala šest poena prednosti 77:71, a do kraja je rutinski održala prednost i slavila sa konačnih 81:78.

Heslip je predvodio Igokeu sa 23 poena za isto toliko minuta provedenih na terenu, uz Čakarevića koji je postigao 19 poena, koliko i Ante Žižić u redovima Cibone.