РУС: Зенит и ЦСКА сигурни на старту!

Тандем Зенита, Рјазанцев-Рондон, приредио несвакидашњи шоу домаћим навијачима...Армејцима Грозни остао у лепом сећању, Муса искорстио поклоне Терека! Брзоноги нигеријски нападач искористио је два кикса одбране домаћина и донео тријумф Московљанима - 2:1.

Фудбал 07.03.2015 | 22:00

Зенит је тријумфално наставио свој јуриш ка титули шампиона руске Премијер лиге. Истина, на стадион Петровски је дошао Урал, екипа која ће се до краја сезоне грчевито борити за опстанак, па је све сем победе домаћег тима било незамисливо. Зенит је са 3:0 испратио госте, а сва три поготка, била су дело Рјазанцева и Рондона. Руски везњак је три пута асистирао, а нападач из Венецуеле три пута погодио.

Тим који са клупе предводи Андре Виљаш Боаш је стрпљиво нападао бункер гостију. Урал се одлучио на тоталну дефанзиву, са 10 играча иза лопте, па ако издрже 90 минута – издрже. Ипак, Зенит није срљао, није дозволио контранападе, већ је стрпљиво и полако градио сваку шансу.

Први пут је бункер гостију пукао тек у 45. минуту. Рјазанцев је био асистент, а Рондон стрелац, сценарио који се још два пута поновио у наставку утакмице.

Домаћи су тако мирно отишли на одмор, а када су се вратили, на терену се причала иста прича. Урал се бранио, Зенит чекао грешку гостију, а код другог гола Зенита, дефанзивци Урала нису ни морали да погреше, јер је на сјајан пас Рјазанцева, Рондон још боље реаговао за 2:0 у 70. минуту утакмице.

Када се Урал после 2:0 мало отворио, остало је пуно простора за маневар испред гола гостију, па је Рјазанцев још једном асистирао, опет за Рондона, овог пута у 78. минуту за коначних 3:0

Зенит се тако учврстио на лидерској позицији на табели Премијер лиге са 44 бода, седам више од ЦСКА из Москве и 12 више од Динама из Москве који има две утакмице мање.

Поклони који су Московљани добили у Грозном се не одбијају! ЦСКА је у 18. колу руске Премијер лиге савладао Терек на гостовању – 2:1, иако је игра Армејаца била далеко од бриљантне. Међутим, Ахмед Муса је био спасилац екипе Леонида Слутског пошто је постигао оба гола искористивши грешке домаћих дефанзиваца.

Гости су имали иницијативу, али никако нису успевају да је конкретизују током читавог првог дела меча, да би у последњим тренуцима пред одлазак на одмор „панцир“ домаћина пробио Ахмед Муса. Нигеријац је пре свега искористио ужасну реакцију дефанзиваца Терека, а онда и своју брзину, те је на врло сналажљив начин успео да гурне лопту између штопера и голмана ривала – 1:0.

Но, тим из Грозног није дигао руке од својих амбиција, Маурисио и Лебеденко извели су сјајан дупли пас на ивици казненог простора Армејаца, и руски нападач поравнава резултат – 1:1.

Таман кад се чинило да ће ЦСКА кикснути у Грозном и још више заостати за лидером на табели Зенитом, опет је спас стигао у лику Ахмеда Мусе! Брзоноги нападач Московљана постигао је свој други гол на мечу којим је донео тријумф гостима, али прави „кривци“ за такав развој догађаја опет су лежали у одбрани гостију која данас није била у елементу. Мануел Фернандес искористио је несмотреност Кудрјасова, ушао у са лоптом у шеснаестерац домаћих, заврнуо лопту ка Муси у правом моменту и њему није било тешко да погоди небрањену мрежу голмана Ходзјура – 2:1 чиме је постављен и коначни резултат дуела.

Московљани са 37 бодова заузимају друго место на табели Премијер лиге и заостају седам бодова за Зенитом, док Терек после пет мечева без победе пада на девету позицију са 25 бодова.