RUS: Zenit i CSKA sigurni na startu!

Tandem Zenita, Rjazancev-Rondon, priredio nesvakidašnji šou domaćim navijačima...Armejcima Grozni ostao u lepom sećanju, Musa iskorstio poklone Tereka! Brzonogi nigerijski napadač iskoristio je dva kiksa odbrane domaćina i doneo trijumf Moskovljanima - 2:1.

Fudbal 07.03.2015 | 22:00

Zenit je trijumfalno nastavio svoj juriš ka tituli šampiona ruske Premijer lige. Istina, na stadion Petrovski je došao Ural, ekipa koja će se do kraja sezone grčevito boriti za opstanak, pa je sve sem pobede domaćeg tima bilo nezamislivo. Zenit je sa 3:0 ispratio goste, a sva tri pogotka, bila su delo Rjazanceva i Rondona. Ruski veznjak je tri puta asistirao, a napadač iz Venecuele tri puta pogodio.

Tim koji sa klupe predvodi Andre Viljaš Boaš je strpljivo napadao bunker gostiju. Ural se odlučio na totalnu defanzivu, sa 10 igrača iza lopte, pa ako izdrže 90 minuta – izdrže. Ipak, Zenit nije srljao, nije dozvolio kontranapade, već je strpljivo i polako gradio svaku šansu.

Prvi put je bunker gostiju pukao tek u 45. minutu. Rjazancev je bio asistent, a Rondon strelac, scenario koji se još dva puta ponovio u nastavku utakmice.

Domaći su tako mirno otišli na odmor, a kada su se vratili, na terenu se pričala ista priča. Ural se branio, Zenit čekao grešku gostiju, a kod drugog gola Zenita, defanzivci Urala nisu ni morali da pogreše, jer je na sjajan pas Rjazanceva, Rondon još bolje reagovao za 2:0 u 70. minutu utakmice.

Kada se Ural posle 2:0 malo otvorio, ostalo je puno prostora za manevar ispred gola gostiju, pa je Rjazancev još jednom asistirao, opet za Rondona, ovog puta u 78. minutu za konačnih 3:0

Zenit se tako učvrstio na liderskoj poziciji na tabeli Premijer lige sa 44 boda, sedam više od CSKA iz Moskve i 12 više od Dinama iz Moskve koji ima dve utakmice manje.

Pokloni koji su Moskovljani dobili u Groznom se ne odbijaju! CSKA je u 18. kolu ruske Premijer lige savladao Terek na gostovanju – 2:1, iako je igra Armejaca bila daleko od briljantne. Međutim, Ahmed Musa je bio spasilac ekipe Leonida Slutskog pošto je postigao oba gola iskoristivši greške domaćih defanzivaca.

Gosti su imali inicijativu, ali nikako nisu uspevaju da je konkretizuju tokom čitavog prvog dela meča, da bi u poslednjim trenucima pred odlazak na odmor „pancir“ domaćina probio Ahmed Musa. Nigerijac je pre svega iskoristio užasnu reakciju defanzivaca Tereka, a onda i svoju brzinu, te je na vrlo snalažljiv način uspeo da gurne loptu između štopera i golmana rivala – 1:0.

No, tim iz Groznog nije digao ruke od svojih ambicija, Маurisio i Lebedenko izveli su sjajan dupli pas na ivici kaznenog prostora Armejaca, i ruski napadač poravnava rezultat – 1:1.

Taman kad se činilo da će CSKA kiksnuti u Groznom i još više zaostati za liderom na tabeli Zenitom, opet je spas stigao u liku Ahmeda Muse! Brzonogi napadač Moskovljana postigao je svoj drugi gol na meču kojim je doneo trijumf gostima, ali pravi „krivci“ za takav razvoj događaja opet su ležali u odbrani gostiju koja danas nije bila u elementu. Manuel Fernandes iskoristio je nesmotrenost Kudrjasova, ušao u sa loptom u šesnaesterac domaćih, zavrnuo loptu ka Musi u pravom momentu i njemu nije bilo teško da pogodi nebranjenu mrežu golmana Hodzjura – 2:1 čime je postavljen i konačni rezultat duela.

Moskovljani sa 37 bodova zauzimaju drugo mesto na tabeli Premijer lige i zaostaju sedam bodova za Zenitom, dok Terek posle pet mečeva bez pobede pada na devetu poziciju sa 25 bodova.