Чемпионшип лудило: На врху 4 тима по 66 бодова!

Од Чемпионшипа у овом тренутку не постоји занимљивија лига у Европи!

Фудбал 07.03.2015 | 22:20

Какав дан у Чемпионшипу и каква лудница од утакмица. Епилог свега је да су четири клуба поравната на челу табеле и имају по 66 бодова. Имаћемо паклен финиш за освајање два места која директно воде у Премијер лигу, а гледаћемо и жестоку трку за преостале четири позиције које доносе плеј-оф. Нико од три клуба који су имали шансу да самостално преузму прву позицију није успео да победи данас.

Дерби Каунти је дефинитивно трагичар дана. Овнови су до 93. минута меча против Бирмингема водили са 2:0, али су се Плавци вратили кући са освојеним бодом - 2:2! Чета Стива Мекларена је имала два гола предности после сат времена игре захваљујући погоцима Ворда и великог појачања Тома Инса. Али, уместо да буде херој, Том Инс је постао трагичар Овнова. У 93. минуту је срушио Роберта Тешеа и скривио пенал који је Кедис претворио у гол. Иако је судија званично продужио меч за четири минута, због пенала је настављено да се игра и после 94. минута, да би буквално из последњег напада Доналдсон у 96. минуту после корнера изједначио резултат и сломио срца домаће публике.

Прилику за прво место је пропустио и Мидлзбро који је поражен на гостовању Нотингем Форесту. Од када је Даги Фридмен преузео Шумаре, ова екипа терорише ривале на свом терену и зна само за победе. Боро је додат на листу жртава. Лидбитер је довео Форест у вођство, али је Гарднер изједначио спектакуларним ударцем са 25 метара. Победника је одлучио Декстер Блексток у јубиларном 150. мечу за Нотингем Форест.

Краљ преокрета у Чемпионшипу, Славиша Јокановић није успео са својим Вотфордом да приреди још један “камбек“ после резултатског дефицита. Јоканови Стршљенови су са гостовања Вулверхемптону донели бод, иако су два пута губили - 2:2. И опет су Јокановићеви спасиоци били сјајни нападачи Матеј Видра и Трој Дини који су у одличној форми. Млада нада Беник Афобе је после лепе соло акције довео Вукове у вођство, да би после пола сата игре Видра мајсторијом донео изједначење. Пљуштале су шансе пред оба гола, а онда је Прајс опет вратио Вулвсе у вођство. Међутим, Трој Дини је у страшној форми. Четврту утакмицу заредом је погодио за Стршљенове и обезбедио им реми. Умало Вотфорд није однео цео плен пошто је Тежер имао сјајну прилику, али је Томаш Кушчак спасао Вукове пораза.

У сјајној форми је и Норич који је забележио седму победу на осам мечева и искупио се за шокантан пораз од Вигана. Канаринци су прегазили Милвол у гостима са 4:1 и гурнули га ка амбису треће лиге. Јунак Норичове победе је био Џони Хоусон који је постигао два гола, а по један су додали Хулахан и Хупер.

Ипсвичу не помаже ни феноменални Ирац, Дарил Марфи који је први стрелац лиге и који је и данас наштеловао нишанске справе. Ирски голгетер је погодио птротив Брентфорда, али то је било довољно само за реми - 1:1.