Čempionšip ludilo: Na vrhu 4 tima po 66 bodova!

Od Čempionšipa u ovom trenutku ne postoji zanimljivija liga u Evropi!

Fudbal 07.03.2015 | 22:20

Kakav dan u Čempionšipu i kakva ludnica od utakmica. Epilog svega je da su četiri kluba poravnata na čelu tabele i imaju po 66 bodova. Imaćemo paklen finiš za osvajanje dva mesta koja direktno vode u Premijer ligu, a gledaćemo i žestoku trku za preostale četiri pozicije koje donose plej-of. Niko od tri kluba koji su imali šansu da samostalno preuzmu prvu poziciju nije uspeo da pobedi danas.

Derbi Kaunti je definitivno tragičar dana. Ovnovi su do 93. minuta meča protiv Birmingema vodili sa 2:0, ali su se Plavci vratili kući sa osvojenim bodom - 2:2! Četa Stiva Meklarena je imala dva gola prednosti posle sat vremena igre zahvaljujući pogocima Vorda i velikog pojačanja Toma Insa. Ali, umesto da bude heroj, Tom Ins je postao tragičar Ovnova. U 93. minutu je srušio Roberta Tešea i skrivio penal koji je Kedis pretvorio u gol. Iako je sudija zvanično produžio meč za četiri minuta, zbog penala je nastavljeno da se igra i posle 94. minuta, da bi bukvalno iz poslednjeg napada Donaldson u 96. minutu posle kornera izjednačio rezultat i slomio srca domaće publike.

Priliku za prvo mesto je propustio i Midlzbro koji je poražen na gostovanju Notingem Forestu. Od kada je Dagi Fridmen preuzeo Šumare, ova ekipa teroriše rivale na svom terenu i zna samo za pobede. Boro je dodat na listu žrtava. Lidbiter je doveo Forest u vođstvo, ali je Gardner izjednačio spektakularnim udarcem sa 25 metara. Pobednika je odlučio Dekster Blekstok u jubilarnom 150. meču za Notingem Forest.

Kralj preokreta u Čempionšipu, Slaviša Jokanović nije uspeo sa svojim Votfordom da priredi još jedan “kambek“ posle rezultatskog deficita. Jokanovi Stršljenovi su sa gostovanja Vulverhemptonu doneli bod, iako su dva puta gubili - 2:2. I opet su Jokanovićevi spasioci bili sjajni napadači Matej Vidra i Troj Dini koji su u odličnoj formi. Mlada nada Benik Afobe je posle lepe solo akcije doveo Vukove u vođstvo, da bi posle pola sata igre Vidra majstorijom doneo izjednačenje. Pljuštale su šanse pred oba gola, a onda je Prajs opet vratio Vulvse u vođstvo. Međutim, Troj Dini je u strašnoj formi. Četvrtu utakmicu zaredom je pogodio za Stršljenove i obezbedio im remi. Umalo Votford nije odneo ceo plen pošto je Težer imao sjajnu priliku, ali je Tomaš Kuščak spasao Vukove poraza.

U sjajnoj formi je i Norič koji je zabeležio sedmu pobedu na osam mečeva i iskupio se za šokantan poraz od Vigana. Kanarinci su pregazili Milvol u gostima sa 4:1 i gurnuli ga ka ambisu treće lige. Junak Noričove pobede je bio Džoni Houson koji je postigao dva gola, a po jedan su dodali Hulahan i Huper.

Ipsviču ne pomaže ni fenomenalni Irac, Daril Marfi koji je prvi strelac lige i koji je i danas naštelovao nišanske sprave. Irski golgeter je pogodio ptrotiv Brentforda, ali to je bilo dovoljno samo za remi - 1:1.