ШПА: Лудило на Ријазору - 4:3 за Севиљу, пораз Реала у Баскији!

Два пенала, један аутогол и укупно седам погодака обележило је тријумф Севиље од 4:3 на гостовању Депортиву ла Коруњи у 26. колу Примере. Фудбалери Реала налазе се у мини кризи и после ремија са Виљареалом поражени су на гостовању од Атлетик Билбаоа са 1:0.

Фудбал 07.03.2015 | 20:40

Карло Анћелоти што пре мора да пронађе ону победничку формулу, јер је угрожено прво место на табели пошто Барселона може да се пробије на врх ако на свом терену буде боља од Рајо Ваљекана у недељном матине термину.

Иако је Реал предводио ударни трио Роналдо - Бензема - Бејл, а иза њих је деловао Иско, ни бод није отишао у Мадрид, што не треба да чуди када су сусрет завршили са свега два ударца у оквир гола.

Одлучујући тренутак одиграо се у 26. минуту када је Рико искоса са десне стране пронашао Адурица који је био виши од Пепеа и главом закуцао лопту у мрежу Касиљаса за велико славље на новом "Сан Мамесу" и минималан тријумф Билбаоа.

Краљевићима нису помогли ни уласци Хесеа, новајлије Силве и Ћићарита Ернандеза, док Бејл у финишу није имао ни среће и са око 45 метара је погодио стативу.

Фантастична утакмица отворила је суботњи програм, а све је почело вођством домаћина за које је био задужен Риера ударцем из прве на центаршут са десне стране. Он и Витоло су били у центру пажње, јер је крилни нападач Севиље изједначио у 33. минуту и онда му је било потребно свега седам минута игре у наставку да погоди доњи леви угао за преокрет.

Андалужани су повисили на 3:1 преко Кевина Гамеира који је прецизно извео пенал, да би Риера другим поготком вратио наду Депортиву у 72. минуту.

Она је нестала када је Сиднеј постигао аутогол и тако спаковао цео плен за Севиљу, па је до краја Перез са беле тачке само ублажио пораз.