ŠPA: Ludilo na Rijazoru - 4:3 za Sevilju, poraz Reala u Baskiji!

Dva penala, jedan autogol i ukupno sedam pogodaka obeležilo je trijumf Sevilje od 4:3 na gostovanju Deportivu la Korunji u 26. kolu Primere. Fudbaleri Reala nalaze se u mini krizi i posle remija sa Viljarealom poraženi su na gostovanju od Atletik Bilbaoa sa 1:0.

Fudbal 07.03.2015 | 20:40

Karlo Anćeloti što pre mora da pronađe onu pobedničku formulu, jer je ugroženo prvo mesto na tabeli pošto Barselona može da se probije na vrh ako na svom terenu bude bolja od Rajo Valjekana u nedeljnom matine terminu.

Iako je Real predvodio udarni trio Ronaldo - Benzema - Bejl, a iza njih je delovao Isko, ni bod nije otišao u Madrid, što ne treba da čudi kada su susret završili sa svega dva udarca u okvir gola.

Odlučujući trenutak odigrao se u 26. minutu kada je Riko iskosa sa desne strane pronašao Adurica koji je bio viši od Pepea i glavom zakucao loptu u mrežu Kasiljasa za veliko slavlje na novom "San Mamesu" i minimalan trijumf Bilbaoa.

Kraljevićima nisu pomogli ni ulasci Hesea, novajlije Silve i Ćićarita Ernandeza, dok Bejl u finišu nije imao ni sreće i sa oko 45 metara je pogodio stativu.

Fantastična utakmica otvorila je subotnji program, a sve je počelo vođstvom domaćina za koje je bio zadužen Riera udarcem iz prve na centaršut sa desne strane. On i Vitolo su bili u centru pažnje, jer je krilni napadač Sevilje izjednačio u 33. minutu i onda mu je bilo potrebno svega sedam minuta igre u nastavku da pogodi donji levi ugao za preokret.

Andalužani su povisili na 3:1 preko Kevina Gameira koji je precizno izveo penal, da bi Riera drugim pogotkom vratio nadu Deportivu u 72. minutu.

Ona je nestala kada je Sidnej postigao autogol i tako spakovao ceo plen za Sevilju, pa je do kraja Perez sa bele tačke samo ublažio poraz.