ПЛ: Тотенхем 12. пут ове сезоне 2:1!

Фудбалери Тотенхема, било да побеђују, било да губе, то је најчешће резултатом 2:1.

Фудбал 07.03.2015 | 20:00

Два - један.

Чак 12. пут на утакмицама Тотенхема ове сезоне у Премијер лиги.

У недељи после болног пораза у финалу Лига купа, од Челсија, "певци" су у малом градском дербију победили Квинс Парк Ренџерс резултатом, како другачије, 2:1 (1:0) и смањили заостатак за Манчестер јунајтедом, Арсеналом, Ливерпулон у борби за две позиције које воде у Лигу шампиона.

Екипи Маурисија Покетина ово је била пета првенствена победа у последњих седам кола, уз реми и један пораз.
Тотенехем је у малом лондонском дербију славио головима Харија Кејна, који је и на Лофтус Роуду наставио да решета противничке мреже. Кејн је до 16. гола у првенству, а 26. у сезони дошао пошто се у листу стрелаца уписао у 34. и 68. минуту. Једини гол за домаћина постигао је Сандро у 75. минуту.

Тотенхем је овима тријумфом претекао на табели Саутемптон и пришао на бод заостатка петпопласираном Ливерпулу. КПР је са 22 бода остао први испод црте. Лестер има 18, Барнли и КПР по 22, Астон Вила 25, Сандерленд 26, Хал 27, Евертон 28...

ТАБЕЛА: Челси (-1) 63, Манчестер сити 58, Арсенал 54, Манчестер јунајтед 53, Ливерпул 51, Тотенхем 50, Саутемптон 49...