PL: Totenhem 12. put ove sezone 2:1!

Fudbaleri Totenhema, bilo da pobeđuju, bilo da gube, to je najčešće rezultatom 2:1.

Fudbal 07.03.2015 | 20:00

Dva - jedan.

Čak 12. put na utakmicama Totenhema ove sezone u Premijer ligi.

U nedelji posle bolnog poraza u finalu Liga kupa, od Čelsija, "pevci" su u malom gradskom derbiju pobedili Kvins Park Rendžers rezultatom, kako drugačije, 2:1 (1:0) i smanjili zaostatak za Mančester junajtedom, Arsenalom, Liverpulon u borbi za dve pozicije koje vode u Ligu šampiona.

Ekipi Maurisija Poketina ovo je bila peta prvenstvena pobeda u poslednjih sedam kola, uz remi i jedan poraz.
Totenehem je u malom londonskom derbiju slavio golovima Harija Kejna, koji je i na Loftus Roudu nastavio da rešeta protivničke mreže. Kejn je do 16. gola u prvenstvu, a 26. u sezoni došao pošto se u listu strelaca upisao u 34. i 68. minutu. Jedini gol za domaćina postigao je Sandro u 75. minutu.

Totenhem je ovima trijumfom pretekao na tabeli Sautempton i prišao na bod zaostatka petpoplasiranom Liverpulu. KPR je sa 22 boda ostao prvi ispod crte. Lester ima 18, Barnli i KPR po 22, Aston Vila 25, Sanderlend 26, Hal 27, Everton 28...

TABELA: Čelsi (-1) 63, Mančester siti 58, Arsenal 54, Mančester junajted 53, Liverpul 51, Totenhem 50, Sautempton 49...