НБА: Пистонси обријани од стране ''Браде''!

Хјустон је био бољи од Детроита захваљујући надахнутој партији Џејмса Хардена. Атланта победила Кливленд.

Кошарка 07.03.2015 | 13:20

Хјустон је славио против Детроита са 103:93, а најзаслужнији за тријумф био је Џејмс Харден, који је забележио трећи "трипл-дабл"у сезони.

Прва виолина Хјустоновог "оркестра" убацио је 38 поена, а имао је и по 12 скокова и асистенција.

Рокитси су тако стигли до 42. победе ове сезоне, уз 20 пораза, док су Пистонси до сада остварили учинак 23-38.

Код Детроита најбољи је био Грег Монро са 19 поена и осам ухваћених лопти.

Захуктала Атланта забележила је шесту победу заредом- Овога пута срушили су Кливленд - 106:97.

Један од двојице јунака вечери у редовима Хокса био је Кајл Корвер који је у последњој четвртини "убацио у четврту" , након што је у прве три имао више него мршав учинак од свега два поена. Он је "експлодирао" када је било најпотребније, у прва три минута последњег квартала , "испаливши" две тројке чиме је ставио тачку на судбину Кавалирса.

Ал Хорфорд је убацио 18 поена, имао девет скокова и шест асистенција, док је код Кавса стандардно најбољи био Леброн Џејмс са 18 погодака, шест ухваћених лопти и осам асистенција.

Актуелни шампиони Сан Антонио Спурси остварили су четврту узастопну победу, против Денвера резултатом 120:111. Први стрелац тима био је Кави Леонард, који је уписао 25 поена.