Ала се кува у Чемпионшипу! Јокан и Вотфорд на 2. мјесту!

Стршљенови против Фулама уписали седму победу у последњих осам сусрета - 1:0!

Фудбал 04.03.2015 | 16:20

Смена на врху Чемпионшипа, али и велики корак Славише Јокановића ка пласману у Премијер лигу! Утакмице 35. кола донеле су продор Мидлзброа на врх табеле и омогућиле српском тренеру на клупи Вотфорда да сања отворених очију, јер су његови Стршљенови „уболи“ још једну тројку.

Сјајна форма Вотфорда наплаћена је још једним тријумфом, трећим узастопним, чак седмим у последњих осам рунди. Овога пута на Викариџ роуду пао је дојучерашњи члан елитног ранга, Фулам - 1:0. Домаћин је почео меч без ове сезоне одличног Нигеријца Игала (ушао у 66. минуту), али га је на најбољи начин одменио Трој Дини. Момак коме је ово пета сезона у Вотфорду већ у деветом минуту обрадовао је публику и показао да се налази у великој форми, јер му је то био трећи гол на исто толико последњих мечева. Чак шести од почетка 2015. године. За прву победу Вотфорда над Фуламом на домаћем терену још од 27. октобра 1997.

Вортфорд је тако „дохватио“ деобу другог места које директно води у Премијер лигу, али за то мора да захвали и фудбалерима Дербија. Овнови су положили оружје у Брајтону (0:2) чиме су омогућили Мидлзброу да их престигне на табели и избије на водећу позицију. Пулени Аитора Каранке су без већих проблема успели да славе на Риверсајду и преброде кризу резултата (тек друга победа у последњих пет рунди)

У дербију зачеља Болтон је захваљујући ветерану Ејдуру Гудјонсену водио против Рединга све до трећег минута надокнаде, али је остао без целог плена, после поготка Мекија.

После шест сушних кола тријумф је коначно забележио и Борнмут, који је дуго био на лидерској позицији, па је сад на врху табеле огромна гужва, јер су прве три екипе само „у бод“, док је разлика између новог лидера Мидлзброа и шестопласираног Брентфорда (та позиција води у доигравање) само пет поена.