ПОР: Порто декласирао у дербију Спортинга!

Спортинг нема тим за титулу! Три фуриозне контре Теља и асистенција сезоне Џексона Мартинеза разнели Лавове на Драгау! Феноменални тандем са разбио сваку наду екипи из Лисабона да може до позитивног резултата на Драгау – 3:0.

Фудбал 02.03.2015 | 19:20

Како ствари стоје Спортинг из Лисабона ни 14. сезону узастопно неће доћи до шампионске титуле у португалском првенству. То је прилично јасно након убедљивог пораза екипе Марка Силве на Драгау у Порту, после којег Лавови имају практично недостижних 12 бодова заостатка за градским ривалом Бенфиком – 3:0 (1:0).

Са друге стране, Порто је свој квалитет знао да искористи и са два контранапада сруши сваку наду ривалу да може до позитивног резултата на Драгау, док је коначан резултат, својим хет-триком у 83. минуту поставио некадашњи изданак Барсине Ла Масије.

Џексон Мартинез је у 31. минуту асистенцијом сезоне, перфектним ударцем петом, спојио брзоногог Теља са голом Спортинга, а овај рутинском егзекуцијом матирао немоћног Руја Патрисија.

Исти тандем у истој улози и у 58. минуту. Најистуренији играч домаћег тима поново је искористио фантастично убрзање Кристијана Теља, који је још једном био „хладан као шприцер“ са пресудних 2:0 у овом мечу.

Неухватљиви Тељо био је пребрз за одбрану Лавова и у 83. минуту, када је у улози асистента нашао Ерера, за коначних и више него убедљивих 3:0 на овој утакмици.

Порто је овом победом дошао на четири достижна бода заостатка за водећом Бенфиком, али ће у наредном колу ићи на ноге Бреаги, после чега га очекује и реванш осмине финала Лиге шампиона са Базелом. Ако тих недељу дана прође тријумфално, у финишу сезоне је све могуће.