POR: Porto deklasirao u derbiju Sportinga!

Sporting nema tim za titulu! Tri furiozne kontre Telja i asistencija sezone Džeksona Martineza razneli Lavove na Dragau! Fenomenalni tandem sa razbio svaku nadu ekipi iz Lisabona da može do pozitivnog rezultata na Dragau – 3:0.

Fudbal 02.03.2015 | 19:20

Kako stvari stoje Sporting iz Lisabona ni 14. sezonu uzastopno neće doći do šampionske titule u portugalskom prvenstvu. To je prilično jasno nakon ubedljivog poraza ekipe Marka Silve na Dragau u Portu, posle kojeg Lavovi imaju praktično nedostižnih 12 bodova zaostatka za gradskim rivalom Benfikom – 3:0 (1:0).

Sa druge strane, Porto je svoj kvalitet znao da iskoristi i sa dva kontranapada sruši svaku nadu rivalu da može do pozitivnog rezultata na Dragau, dok je konačan rezultat, svojim het-trikom u 83. minutu postavio nekadašnji izdanak Barsine La Masije.

Džekson Martinez je u 31. minutu asistencijom sezone, perfektnim udarcem petom, spojio brzonogog Telja sa golom Sportinga, a ovaj rutinskom egzekucijom matirao nemoćnog Ruja Patrisija.

Isti tandem u istoj ulozi i u 58. minutu. Najistureniji igrač domaćeg tima ponovo je iskoristio fantastično ubrzanje Kristijana Telja, koji je još jednom bio „hladan kao špricer“ sa presudnih 2:0 u ovom meču.

Neuhvatljivi Teljo bio je prebrz za odbranu Lavova i u 83. minutu, kada je u ulozi asistenta našao Erera, za konačnih i više nego ubedljivih 3:0 na ovoj utakmici.

Porto je ovom pobedom došao na četiri dostižna boda zaostatka za vodećom Benfikom, ali će u narednom kolu ići na noge Breagi, posle čega ga očekuje i revanš osmine finala Lige šampiona sa Bazelom. Ako tih nedelju dana prođe trijumfalno, u finišu sezone je sve moguće.