ХОЛ: Ајаксу велики дерби, али...само за утјеху!

Фудбалери Ајакса надиграли су у великом холандском дербију ПСВ 3:1 у Ајндховену, али нису угрозили прво место ривала.

Фудбал 02.03.2015 | 18:00

ПСВ је доживео тек трећи пораз у сезони, а има чак 11 бодова више од "копљаника", десет кола пре краја сезоне.

Ајакс је ипак стигао до веома важне победе у борби за пласман у Лигу шампиона, јер има три бода више, уз утакмицу мање, од АЗ Алкмара.

ПСВ је доминирао у великом дербију Ередивизије, али док су "филипсовци" промашивали своје бројне, "копљаници" су реализовали своје повремене шансе.

Тако је након промашаја Нарсинга и Вајналдума за ПСВ у првих 20 минута, Ајакс стиже до вођства у 29. минуту. Анвар Ел-Гази је послао сјајан пас у простор до Рикарда Кишне, који је брзо реаговао испред гола домаћина и погодио за 0:1.

ПСВ је тада кренуо још жешће ка голу тима из Амстердама, ређале су се шансе Махера (три) и Вајналдума (две), али је Јаспер Силесен сјајно бранио.

Коначно, у 77. минуту домаћин стиже до изједначења. Џефри Брума је убацио лопту у казнени простор, а Лук де Јонг главом коначно пронашао пут до мреже поред Силесена.

Међутим, није дуго трајала радост ПСВ-а, јер након што је Депај пропустио шансу за преокрет, Ајакс стиже до новог вођства, седам минута пре краја. Ласе Шене је шутирао из слободног ударца, лопта је закачила некога на путу ка голу и преварила голмана домаћина.

Неколико минута касније Вајналдум је пропустио фантастичну шансу за ново изједначење, његов шут главом са петерца је изблокиран, да би у првом минуту надокнаде времена Ел-Гази одиграо дупли пас са Класеном испред казненог простора, шутирао чим је добио шансу, и погодио за коначних 1:3.