HOL: Ajaksu veliki derbi, ali...samo za utjehu!

Fudbaleri Ajaksa nadigrali su u velikom holandskom derbiju PSV 3:1 u Ajndhovenu, ali nisu ugrozili prvo mesto rivala.

Fudbal 02.03.2015 | 18:00

PSV je doživeo tek treći poraz u sezoni, a ima čak 11 bodova više od "kopljanika", deset kola pre kraja sezone.

Ajaks je ipak stigao do veoma važne pobede u borbi za plasman u Ligu šampiona, jer ima tri boda više, uz utakmicu manje, od AZ Alkmara.

PSV je dominirao u velikom derbiju Eredivizije, ali dok su "filipsovci" promašivali svoje brojne, "kopljanici" su realizovali svoje povremene šanse.

Tako je nakon promašaja Narsinga i Vajnalduma za PSV u prvih 20 minuta, Ajaks stiže do vođstva u 29. minutu. Anvar El-Gazi je poslao sjajan pas u prostor do Rikarda Kišne, koji je brzo reagovao ispred gola domaćina i pogodio za 0:1.

PSV je tada krenuo još žešće ka golu tima iz Amsterdama, ređale su se šanse Mahera (tri) i Vajnalduma (dve), ali je Jasper Silesen sjajno branio.

Konačno, u 77. minutu domaćin stiže do izjednačenja. Džefri Bruma je ubacio loptu u kazneni prostor, a Luk de Jong glavom konačno pronašao put do mreže pored Silesena.

Međutim, nije dugo trajala radost PSV-a, jer nakon što je Depaj propustio šansu za preokret, Ajaks stiže do novog vođstva, sedam minuta pre kraja. Lase Šene je šutirao iz slobodnog udarca, lopta je zakačila nekoga na putu ka golu i prevarila golmana domaćina.

Nekoliko minuta kasnije Vajnaldum je propustio fantastičnu šansu za novo izjednačenje, njegov šut glavom sa peterca je izblokiran, da bi u prvom minutu nadoknade vremena El-Gazi odigrao dupli pas sa Klasenom ispred kaznenog prostora, šutirao čim je dobio šansu, i pogodio za konačnih 1:3.