БЛ: Из кола у коло, све ''луђи'' мечеви!

Фудбалери Борусија Менхенгладбаха успели су да и после 23. кола суверено остану на трећој позицији Бундеслиге пошто су на свом терену били бољи од Падерборна са 2:0. Ипак, најзанимљивије је било у Бремену где је Вердер три пута имао све у својим рукама, али је на крају поражен од Волфзбурга у голеади са 5:3.

Фудбал 02.03.2015 | 15:20

Навикла нас је Бундеслига на голеаде, али ова у Бремену је била јако специфична, јер је Вердеру изгледао добро у првом полувремену, водио са 3:2, а затим за пет минута примио три гола за коначних 5:3 за Волфзбург.

Тим из Бремена је водио преко Јунузовића у деветом минуту, Калигури је поравнао минут касније, а у 16. минуту је већ било 2:1 за домаћина поготком Ди Санта. Арнолд је наставио потеру голом у 18. минуту, а пети гол дело је Вијериње који је затресао своју мрежу, тако да су домаћи навијачи могли да буде задовољни после 45 минута игре.

Ипак, све се мења по поновном изласку на терен, јер је Дост са головима у 48. и 51. минуту преокренуо и донео прво вођство "вуковима", а онда је и Калигури другим голом дотукао Вердер и обезбедио својој екипи десет бодова вишка над трећепласиране екипе.

Независно од исхода у наредном колу, Менхенгладбах ће остати на трећој позицији, а за то је назаслужнија победа против Падерборна који је остао у зони испадања и очекује га велика битка за опстанак.

Домаћа екипа је повела преко Џонсона у 18. минуту, а девет минута пре краја сусрета, Херман је поставио коначних 2:0 и утемељио три бода против плаво-белих.