BL: Iz kola u kolo, sve ''luđi'' mečevi!

Fudbaleri Borusija Menhengladbaha uspeli su da i posle 23. kola suvereno ostanu na trećoj poziciji Bundeslige pošto su na svom terenu bili bolji od Paderborna sa 2:0. Ipak, najzanimljivije je bilo u Bremenu gde je Verder tri puta imao sve u svojim rukama, ali je na kraju poražen od Volfzburga u goleadi sa 5:3.

Fudbal 02.03.2015 | 15:20

Navikla nas je Bundesliga na goleade, ali ova u Bremenu je bila jako specifična, jer je Verderu izgledao dobro u prvom poluvremenu, vodio sa 3:2, a zatim za pet minuta primio tri gola za konačnih 5:3 za Volfzburg.

Tim iz Bremena je vodio preko Junuzovića u devetom minutu, Kaliguri je poravnao minut kasnije, a u 16. minutu je već bilo 2:1 za domaćina pogotkom Di Santa. Arnold je nastavio poteru golom u 18. minutu, a peti gol delo je Vijerinje koji je zatresao svoju mrežu, tako da su domaći navijači mogli da bude zadovoljni posle 45 minuta igre.

Ipak, sve se menja po ponovnom izlasku na teren, jer je Dost sa golovima u 48. i 51. minutu preokrenuo i doneo prvo vođstvo "vukovima", a onda je i Kaliguri drugim golom dotukao Verder i obezbedio svojoj ekipi deset bodova viška nad trećeplasirane ekipe.

Nezavisno od ishoda u narednom kolu, Menhengladbah će ostati na trećoj poziciji, a za to je nazaslužnija pobeda protiv Paderborna koji je ostao u zoni ispadanja i očekuje ga velika bitka za opstanak.

Domaća ekipa je povela preko Džonsona u 18. minutu, a devet minuta pre kraja susreta, Herman je postavio konačnih 2:0 i utemeljio tri boda protiv plavo-belih.