Примера: Еспањол закуцао Ђуку за дно!

Фудбалери Еспањола славили су са 1:0 против Кордобе у првој утакмици 25. кола Примере, пред 16.000 гледалаца.

Фудбал 27.02.2015 | 23:30

Једини гол на утакмици постигао је Абрахам у 43. минуту и тако свом тиму донео девету победу ове сезоне.

Еспањол је после тог тријумфа напредовао за једну позицију и сада је на осмом месту са 32 бодова, док су изабраници Мирослава Ђукића остали приковани на дну са само 18 бодова.

Српски фудбалер Александар Пантић одиграо је свих 90 минута за победничку екипу, али је и зарадио јавну опомену у 55. минуту.

Кордоба је имала већи посед лопте током утакмице у Барселоне и четири шута у оквир гола, један више од Еспањола, али је одбрана домаћег тима одлично реаговала. Играчи Еспањола направили су и више фаулова, али је Абрахамов гол био довољан за тријумф домаћих фудбалера. Абрахам је после асистенције Фелипеа Каиседа из велике даљине шутирао ка голу Кордобе и лопта је завршила у доњем левом углу.