ЕЛ: Куча поразила Ефес у Истанбулу!

Кошаркаши Лаборал Куче победили су Анадолу Ефес у Истанбулу са 87:84, у 8. колу друга фазе у Евролиги.

Кошарка 27.02.2015 | 22:20

Овом победом шпански тим се изједначио са Ефесом на табели групе Ф (4-4) и у потпуности се укључио у бробу за четвртфинале.

Гости из Шпаније имали су великих 17 поена предности на полувремену, али Ефес је већ у трећој четвртини успео да дође до преокрета.

Успела је екипа Лаборал Куче да врати двоцифрену предност почетком последње деонице, али Ефес није одустајао. Серијом у финишу је поново дошао у ситуацију да победи, 20 секунди пре краја гости су имали само поен вишка, оба слободна бацања убацио је расположени Сан Еметерио, а на другој страни је Дрејпер промашио за продужетак.

Добра ствар по Ефес је што је добио у Виторији са пет разлике, па ће у случају истог скора бити боље пласирани од шпанске екипе. Сан Еметерио је био ањбољи са 22 поена, 17 је додао Ајверсон, а 14 Давис Бертанс. Код домаћина, Шарић је имао 18, Крстић 16 (12 скокова), а Ертел 17 поена и 5 асистенција.

ЕЛ, Топ16, Ф група:

Нижњи – Армани 76:85
ЦСКА – Фенербахче 75:81
Ефес – Лаборал Куча 84:87
Олимпијакос – Уникаха

Табела: Олимпијакос 6-1, ЦСКА 6-2, Фенербахче 6-2, Ефес 4-4, Лаборал Куча 4-4, Нижњи 2-6, Армани 2-6, Уњикаха 1-6.