EL: Kuča porazila Efes u Istanbulu!

Košarkaši Laboral Kuče pobedili su Anadolu Efes u Istanbulu sa 87:84, u 8. kolu druga faze u Evroligi.

Košarka 27.02.2015 | 22:20

Ovom pobedom španski tim se izjednačio sa Efesom na tabeli grupe F (4-4) i u potpunosti se uključio u brobu za četvrtfinale.

Gosti iz Španije imali su velikih 17 poena prednosti na poluvremenu, ali Efes je već u trećoj četvrtini uspeo da dođe do preokreta.

Uspela je ekipa Laboral Kuče da vrati dvocifrenu prednost početkom poslednje deonice, ali Efes nije odustajao. Serijom u finišu je ponovo došao u situaciju da pobedi, 20 sekundi pre kraja gosti su imali samo poen viška, oba slobodna bacanja ubacio je raspoloženi San Emeterio, a na drugoj strani je Drejper promašio za produžetak.

Dobra stvar po Efes je što je dobio u Vitoriji sa pet razlike, pa će u slučaju istog skora biti bolje plasirani od španske ekipe. San Emeterio je bio anjbolji sa 22 poena, 17 je dodao Ajverson, a 14 Davis Bertans. Kod domaćina, Šarić je imao 18, Krstić 16 (12 skokova), a Ertel 17 poena i 5 asistencija.

EL, Top16, F grupa:

Nižnji – Armani 76:85
CSKA – Fenerbahče 75:81
Efes – Laboral Kuča 84:87
Olimpijakos – Unikaha

Tabela: Olimpijakos 6-1, CSKA 6-2, Fenerbahče 6-2, Efes 4-4, Laboral Kuča 4-4, Nižnji 2-6, Armani 2-6, Unjikaha 1-6.