ЕЛ: Самуелс (Армани) разбио Нижњи, Жалгирис срушио Галату!

Центар Арманија Самардо Самуелс доминирао на гостовању Нижњем Новгороду.

Кошарка 26.02.2015 | 21:00

Нижњи Новгород, без повређеног Таренса Кинсија, изгубио је на свом паркету од Емпорио Арманија резултатом 76:85 (40:50), чиме је највероватније испао из трке за пласман у четвртфинале плеј-офа Евролиге.

Сада оба тима имају скор 2-6, а Ефес на четвртом месту 4-3, уочи утакмице против Лаборал Куће на свом паркету.

Армани се реванширао Нижњем за убедљив пораз код куће у првом колу (59:79), мада је и италијански тим био ослабљен, неиграњем Алесандра Ђентилеа.

Гостовање у Русији дуго ће памтити Самардо Самуелс, који је са 36 поена (шут за два 14/16, за три 0/1, слободна бацања 8/11, девет скокова) двоструко надмашио свој досадашњи рекорд у евролигашким мечевима.

Центар са Јамајке крајем јануара ове године убацио је Лаборал Кући 18 поена, а у четвртак је толико имао већ у 15. минуту.

Самуелс је драстично подигао и свој најбољи индекс корисности. Рекорд му је био 25 (марта 2014. против Ефеса), а против Нижњег је са индексом 47 већ "капарисао" МВП признање за ово коло.

Некадашњи члан Кливленд Кавалирса први пут је заустављен под кошем у 26. минуту, када га је блокирао Артјом Парахуски, а до тада је постигао 26 поена уз шут из игре 11/11 и 7/9 са линије слободних бацања.

Маршон Брукс дао је 14 поена за победнички тим, Данијел Хекет 12, док је у редовима Нижњег, по обичају, бриљирао некадашњи плејмејкер Будућности Тејлор Рочести са 21 поеном и шест асистенција.

ОСТАЛИ ПАРОВИ 8. КОЛА Ф ГРУПЕ (петак):

ЦСКА - Фенербахче 18.00
Ефес - Лаборал Кућа 20.00
Олимпијакос - Уникаха 20.45

ТАБЕЛА: ЦСКА 6-1, Олимпијакос 6-1, Фенербахче 5-2, Ефес 4-3, Лаборал 3-4, Нижњи 2-6, Армани 2-6, Уникаха 1-6.

Кошаркаши Жалгириса победили су Галатасарај у Каунасу са 72:59, у 8. колу Топ16 фазе у Евролиги.

Гости из Истанбула играли су без најбољег играча Карлоса Ароја, па нису имали шта да траже у Литванији.

Већ после првих 10 минута домаћин је имао +15 (23:8), а ту предност је задржао до краја утакмице остваривши трећу победу у другој фази.

Жалгирис се овим тријумфом укључио у борбу за четвртфинале, али је тешко очекивати да ће неки тим бити међу четири најбоља поред Реала, Макабија, Барселоне и Панатинаикоса. Екипа Галатасараја претрпела је шести Топ16 пораз.

Екипа из Каунаса убацила је 10 тројки, а најбољи је био Вил Чери са 10 поена, 5 скокова, 4 крађе и 2 асистенције. Јанкунас је имао 12 поена и 9 скокова, а Улановас је убацио три везане тројке у финишу за укупно 11 поена, 5 скокова и 3 асистенције.

У саставу Галатасараја најбољи је био Синан Гулер са 16 поена и 7 скокова, док су по 13 поена убацили Картер и Гонлум. Зоран Ерцег имао је 6 поена уа 18 минута,а Владимир Мицов исто толико за 20 минута.