EL: Samuels (Armani) razbio Nižnji, Žalgiris srušio Galatu!

Centar Armanija Samardo Samuels dominirao na gostovanju Nižnjem Novgorodu.

Košarka 26.02.2015 | 21:00

Nižnji Novgorod, bez povređenog Tarensa Kinsija, izgubio je na svom parketu od Emporio Armanija rezultatom 76:85 (40:50), čime je najverovatnije ispao iz trke za plasman u četvrtfinale plej-ofa Evrolige.

Sada oba tima imaju skor 2-6, a Efes na četvrtom mestu 4-3, uoči utakmice protiv Laboral Kuće na svom parketu.

Armani se revanširao Nižnjem za ubedljiv poraz kod kuće u prvom kolu (59:79), mada je i italijanski tim bio oslabljen, neigranjem Alesandra Đentilea.

Gostovanje u Rusiji dugo će pamtiti Samardo Samuels, koji je sa 36 poena (šut za dva 14/16, za tri 0/1, slobodna bacanja 8/11, devet skokova) dvostruko nadmašio svoj dosadašnji rekord u evroligaškim mečevima.

Centar sa Jamajke krajem januara ove godine ubacio je Laboral Kući 18 poena, a u četvrtak je toliko imao već u 15. minutu.

Samuels je drastično podigao i svoj najbolji indeks korisnosti. Rekord mu je bio 25 (marta 2014. protiv Efesa), a protiv Nižnjeg je sa indeksom 47 već "kaparisao" MVP priznanje za ovo kolo.

Nekadašnji član Klivlend Kavalirsa prvi put je zaustavljen pod košem u 26. minutu, kada ga je blokirao Artjom Parahuski, a do tada je postigao 26 poena uz šut iz igre 11/11 i 7/9 sa linije slobodnih bacanja.

Maršon Bruks dao je 14 poena za pobednički tim, Danijel Heket 12, dok je u redovima Nižnjeg, po običaju, briljirao nekadašnji plejmejker Budućnosti Tejlor Ročesti sa 21 poenom i šest asistencija.

OSTALI PAROVI 8. KOLA F GRUPE (petak):

CSKA - Fenerbahče 18.00
Efes - Laboral Kuća 20.00
Olimpijakos - Unikaha 20.45

TABELA: CSKA 6-1, Olimpijakos 6-1, Fenerbahče 5-2, Efes 4-3, Laboral 3-4, Nižnji 2-6, Armani 2-6, Unikaha 1-6.

Košarkaši Žalgirisa pobedili su Galatasaraj u Kaunasu sa 72:59, u 8. kolu Top16 faze u Evroligi.

Gosti iz Istanbula igrali su bez najboljeg igrača Karlosa Aroja, pa nisu imali šta da traže u Litvaniji.

Već posle prvih 10 minuta domaćin je imao +15 (23:8), a tu prednost je zadržao do kraja utakmice ostvarivši treću pobedu u drugoj fazi.

Žalgiris se ovim trijumfom uključio u borbu za četvrtfinale, ali je teško očekivati da će neki tim biti među četiri najbolja pored Reala, Makabija, Barselone i Panatinaikosa. Ekipa Galatasaraja pretrpela je šesti Top16 poraz.

Ekipa iz Kaunasa ubacila je 10 trojki, a najbolji je bio Vil Čeri sa 10 poena, 5 skokova, 4 krađe i 2 asistencije. Jankunas je imao 12 poena i 9 skokova, a Ulanovas je ubacio tri vezane trojke u finišu za ukupno 11 poena, 5 skokova i 3 asistencije.

U sastavu Galatasaraja najbolji je bio Sinan Guler sa 16 poena i 7 skokova, dok su po 13 poena ubacili Karter i Gonlum. Zoran Erceg imao je 6 poena ua 18 minuta,a Vladimir Micov isto toliko za 20 minuta.