Чемпионшип: Вотфорд лагано, Дерби не да чело!

Нигеријац стигао до 13. поготка од почетка 2015. године, најубедјивију победу остварио је Брентфорд против Блекпула, а Торал је постигао хет-трик.

Фудбал 25.02.2015 | 14:00

Ситуација у врху табеле Чемпионшипа није се много променила после непотпуног 33. кола. Дерби је остао лидер, Мидслбро са два бода мање наставља да га притиска, док је Ипсвич са трећег места изгурао Борнмаут, а Норич и Вотфорд су остали на позицијама које доносе плеј-оф.

Дерби је већ после 17. минута изашао на крај са Чарлтоном, када су прецизни били Хендрик и Лингард, а резултат до краја меча се није више мењао – 2:0. Голман младе репрезентације Србије Марко Дмитровић је и овај меч испратио са клупе за резервне играче.

Славиша Јокановић се у великом стилу вратио на победничку стазу пошто је са три гола испрашио Ротерам – 3:0. Игало је постигао два гола, укупно 13 од почетка 2015. године, а између његових погодака мрежу гостију затресао је и Дини. Вотфорд је тако остао на позицији која доноси разигравање за пласман у елиту.

Најубедјивију победу остварио је Брентфорд против Блекпула – 4:0. Торал је постигао хет-трик, а домаћину је посао био олакшан када је Дан добио црвени картон у финишу првог полувремена.

Ипсвич је у голеади славио против Бирмингема са 4:2. Бивши српски репрезентативац Никола Жигић ушао је у игру седам минута пре краја меча при резултату 3:2, како би помогао Плавцима да из прекида буду опаснији, међутим, догодило се супротно - Бру је затресао њихову мрежу.