Čempionšip: Votford lagano, Derbi ne da čelo!

Nigerijac stigao do 13. pogotka od početka 2015. godine, najubedjiviju pobedu ostvario je Brentford protiv Blekpula, a Toral je postigao het-trik.

Fudbal 25.02.2015 | 14:00

Situacija u vrhu tabele Čempionšipa nije se mnogo promenila posle nepotpunog 33. kola. Derbi je ostao lider, Midslbro sa dva boda manje nastavlja da ga pritiska, dok je Ipsvič sa trećeg mesta izgurao Bornmaut, a Norič i Votford su ostali na pozicijama koje donose plej-of.

Derbi je već posle 17. minuta izašao na kraj sa Čarltonom, kada su precizni bili Hendrik i Lingard, a rezultat do kraja meča se nije više menjao – 2:0. Golman mlade reprezentacije Srbije Marko Dmitrović je i ovaj meč ispratio sa klupe za rezervne igrače.

Slaviša Jokanović se u velikom stilu vratio na pobedničku stazu pošto je sa tri gola isprašio Roteram – 3:0. Igalo je postigao dva gola, ukupno 13 od početka 2015. godine, a između njegovih pogodaka mrežu gostiju zatresao je i Dini. Votford je tako ostao na poziciji koja donosi razigravanje za plasman u elitu.

Najubedjiviju pobedu ostvario je Brentford protiv Blekpula – 4:0. Toral je postigao het-trik, a domaćinu je posao bio olakšan kada je Dan dobio crveni karton u finišu prvog poluvremena.

Ipsvič je u goleadi slavio protiv Birmingema sa 4:2. Bivši srpski reprezentativac Nikola Žigić ušao je u igru sedam minuta pre kraja meča pri rezultatu 3:2, kako bi pomogao Plavcima da iz prekida budu opasniji, međutim, dogodilo se suprotno - Bru je zatresao njihovu mrežu.