НБА - видео: Карлајл и Рондо ''у клинчу''!

Плеј Даласа Раџон Рондо и тренер Рик Карлајл имали су озбиљан вербални дуел током утакмице са Торонтом.

Кошарка 25.02.2015 | 19:00

Завршило се тако што Рондо није играо у последњих 20 минута у победи Маверикса 99:92.

Инцидент се догодио осам минута пре краја треће четвртине, када је Карлајл позвао тајм-аут, а онда бесно ушао на паркет обраћајући се Ронду.

Плеј Мавса је игнорисао позвани напад са клупе и то је разбеснело Карлајла. Ни Рондо није остао дужан свом тренеру, што се и види на снимку, па остаје да се види како ће се Далас изборити са овим инцидентом.

„Била је емотивна утакмица, имали смо другачија мишљења. Имали смо вербални дуел, али се, што се мене тиче, све завршило на томе“, рекао је Карлајл после меча.

Рондо, међутим, није желео да даје изјаве после утакмице.

„Расправите то са Риком“, рекао је кратко Рондо, који је у Далас стигао 18. децембра прошле године.

Власник Даласа у свом стилу је прокоментарисао овај инцидент: „Ср... се дешавају. Није први пут, није ни последњи.“

Прва звезда екипе Дирк Новицки дао је своје виђење инцидента: „Добили смо меч, али такве ствари никада нису добре. Али, дешавају се. Важно је како ће тим реаговати“, сматра Новицки.