Серија А: У дербију Ђенове - реми!

Фудбалери Сампдорије и Ђеное одиграли су нерешено 1:1 у утакмици 24. кола италијанске Серије А.

Фудбал 25.02.2015 | 10:20

Дуго очекивани дерби Ђенове није донео победника, а екипе су задржале седму, односно шесту позицију на табели, са истим бројем бодова (36).

Повели су гости у 17. минуту преко Фалкеа, али је тим Синише Михајловића изједначио после само два минута преко Едера.

Дерби дела Лантерна каснио је 72 сата због натопљеног терена, а Сампдорија је била ослабљена неиграњем Самјуела Етоа, као и Муњоса и Каћијатореа.

Већ у 17. минуту Ђеноа је повела – Нијанг је прошао по десној страни и центрирао, а Јаго Фалке сачекао је лопту на другој стативи и спровео је у мрежу. Гости су још славили, па га је на спавању ухватио Едер и изједначио је после само два минута након центаршута Перина.

Огромну шансу да комплетира преокрет пропустио је Стефано Окака, али и Ђеноа је имала солидне покушаје преко Нијанга и Фалкеа.

Више тензије било је у другом полувремену, нервозни играчи често су се бунили на судијске одлуке, а у 86. минуту Обијанг је промашио празан гол после грешке Куцке и додавања Перина.

И Ђеноа је могла до победе у надокнади времена – после слободног ударца Перотија пречку је погодио Јурај Куцка, да би голман Вивијано сјајно одбранио ударац Бертолачија.

Синиша Михајловић био је толико бесан на Васка Ређинија, играча који је направио фаул за слободни ударац, да га је по завршетку меча гурао и викао на њега, али су саиграчи спречили инциденте.