Serija A: U derbiju Đenove - remi!

Fudbaleri Sampdorije i Đenoe odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 24. kola italijanske Serije A.

Fudbal 25.02.2015 | 10:20

Dugo očekivani derbi Đenove nije doneo pobednika, a ekipe su zadržale sedmu, odnosno šestu poziciju na tabeli, sa istim brojem bodova (36).

Poveli su gosti u 17. minutu preko Falkea, ali je tim Siniše Mihajlovića izjednačio posle samo dva minuta preko Edera.

Derbi dela Lanterna kasnio je 72 sata zbog natopljenog terena, a Sampdorija je bila oslabljena neigranjem Samjuela Etoa, kao i Munjosa i Kaćijatorea.

Već u 17. minutu Đenoa je povela – Nijang je prošao po desnoj strani i centrirao, a Jago Falke sačekao je loptu na drugoj stativi i sproveo je u mrežu. Gosti su još slavili, pa ga je na spavanju uhvatio Eder i izjednačio je posle samo dva minuta nakon centaršuta Perina.

Ogromnu šansu da kompletira preokret propustio je Stefano Okaka, ali i Đenoa je imala solidne pokušaje preko Nijanga i Falkea.

Više tenzije bilo je u drugom poluvremenu, nervozni igrači često su se bunili na sudijske odluke, a u 86. minutu Obijang je promašio prazan gol posle greške Kucke i dodavanja Perina.

I Đenoa je mogla do pobede u nadoknadi vremena – posle slobodnog udarca Perotija prečku je pogodio Juraj Kucka, da bi golman Vivijano sjajno odbranio udarac Bertolačija.

Siniša Mihajlović bio je toliko besan na Vaska Ređinija, igrača koji je napravio faul za slobodni udarac, da ga je po završetku meča gurao i vikao na njega, ali su saigrači sprečili incidente.