Серија А: Наполи стиже Рому!

Екипа Рафе Бенитеза сигурна против Сасуола и сада је на само три бода од Роме! Видић играо за Интер, упркос свађи са тренером.

Фудбал 24.02.2015 | 13:00

Шампионска трка у Серији А је вероватно готова, али се изненада компликује борба за друго место, односно директан пласман у Лигу шампиона!

Серија нерешених исхода у мечевима Роме "погурала" је Наполи, који је победом против Сасуола (2:0) пришао Римљанима на само три бода разлике.

За победу у понедељак увече побринули су се Даниел Запата и Марек Хамшик, који су головима средином другог полувремена (61. и 70. минут) сломили отпор борбеног ривала и омогућили Наполитанцима пету победу у последњих шест мечева Серије А.

Гости су пружили једну од лошијих партија ове сезоне и после 12 мечева нису успели да затресу противничку мрежу. На то су, сигурно, утицале и две повреде у првих 25 минута утамице. Антеи и Паоло Канаваро непланирано су морали ван игре, чиме је значајно била ослабљена одбрана Сасуола.

Интер је као гост савладао Каљари 2:1, головима у другом полувремену. Међу стативама домаћег гола стајао је Жељко Бркић, али није имао решење два од многих напада Интера. Немања Видић се, упркос несугласицама са тренером Манћинијем, нашао у стартној постави Интера и на терену је провео цео меч, док је Здравко Кузмановић ушао тек у надокнади.