Serija A: Napoli stiže Romu!

Ekipa Rafe Beniteza sigurna protiv Sasuola i sada je na samo tri boda od Rome! Vidić igrao za Inter, uprkos svađi sa trenerom.

Fudbal 24.02.2015 | 13:00

Šampionska trka u Seriji A je verovatno gotova, ali se iznenada komplikuje borba za drugo mesto, odnosno direktan plasman u Ligu šampiona!

Serija nerešenih ishoda u mečevima Rome "pogurala" je Napoli, koji je pobedom protiv Sasuola (2:0) prišao Rimljanima na samo tri boda razlike.

Za pobedu u ponedeljak uveče pobrinuli su se Daniel Zapata i Marek Hamšik, koji su golovima sredinom drugog poluvremena (61. i 70. minut) slomili otpor borbenog rivala i omogućili Napolitancima petu pobedu u poslednjih šest mečeva Serije A.

Gosti su pružili jednu od lošijih partija ove sezone i posle 12 mečeva nisu uspeli da zatresu protivničku mrežu. Na to su, sigurno, uticale i dve povrede u prvih 25 minuta utamice. Antei i Paolo Kanavaro neplanirano su morali van igre, čime je značajno bila oslabljena odbrana Sasuola.

Inter je kao gost savladao Kaljari 2:1, golovima u drugom poluvremenu. Među stativama domaćeg gola stajao je Željko Brkić, ali nije imao rešenje dva od mnogih napada Intera. Nemanja Vidić se, uprkos nesuglasicama sa trenerom Manćinijem, našao u startnoj postavi Intera i na terenu je proveo ceo meč, dok je Zdravko Kuzmanović ušao tek u nadoknadi.