ЈСЛ: Звездина ''нула'' у Нишу!

Изгледа да су се црвено-бели испуцали током припрема, па се разочарани враћају са Чаира.

Фудбал 23.02.2015 | 19:20

По резултатима и играма током зимске паузе деловало је са су фудбалери Црвене звезде као "запете пушке". Ниједан пораз у припремним мечевима и боља реализација него јесенас уливали су наду навијачима да би екипа на пролеће могла да надокнади шест бодова заостатка за Партизаном, а оптимизам је нагло скочио после ремија црно-белих са Вождовцем.

Али…

Традиционално неугодно гостовање за црвено-беле у Нишу по трећи пут узастопно испоставило се као непремостива препрека: Раднички – Црвена звезда 0:0 у последњој утакмици 16. кола Јелен Суперлиге.

Имајући у виду како су Нишлије одиграле прво полувреме, црвено-бели могу и да буду задовољни што се непоражени враћају у Београд.

Екипа Ненада Лалатовића дуго се мучила да створи прилику, а тек у финишу успела је да запрети голману Радничког, Милану Борјану. Осим у две акције, када су се у шансама нашли Вукан Савићевић и Саво Павићевић, одбрана претпоследњег тима на табели без много проблема успевала је да неутралише нападе фаворизованог ривала.

Проблем из првог дела сезоне, изгледа, наставиће да мучи црвено-беле и нервира навијаче и током пролећа - реализација.

Џошуа Паркер који је доведен да реши недостатак голова имао је свега један покушај за 90 и кусур минута игре. А и тада је очајно шутирао...

Од 77. минута Звезда је играла са двојицом у нападу, пошто се на терену нашао и млади Лука Јовић, међутим, без ефекта.

Нису само нападачи за критику, пошто да би ушли у шансу, неко мора и да им дода лопту, а овог понедељка није било много расположених за то. Осим Дарка Лазовића, мало ко из Звездиног везног реда успевао је да пробије дефанзиву домаћих.

На другој страни, играчи Радничког су храбро и борбено ушли у утакмицу. Растрчани су били током првог полувремена и да на голу гостију није стајао суперталентовани Предраг Рајковић, вероватно би са предношћу отишли на одмор. Овако, када је почео да их стиже умор, определили су се за чување бода и успели су у томе. Сигурно је да ће им он доста значити у предстојећој борби за опстанак, посебно на психолошком плану...