JSL: Zvezdina ''nula'' u Nišu!

Izgleda da su se crveno-beli ispucali tokom priprema, pa se razočarani vraćaju sa Čaira.

Fudbal 23.02.2015 | 19:20

Po rezultatima i igrama tokom zimske pauze delovalo je sa su fudbaleri Crvene zvezde kao "zapete puške". Nijedan poraz u pripremnim mečevima i bolja realizacija nego jesenas ulivali su nadu navijačima da bi ekipa na proleće mogla da nadoknadi šest bodova zaostatka za Partizanom, a optimizam je naglo skočio posle remija crno-belih sa Voždovcem.

Ali…

Tradicionalno neugodno gostovanje za crveno-bele u Nišu po treći put uzastopno ispostavilo se kao nepremostiva prepreka: Radnički – Crvena zvezda 0:0 u poslednjoj utakmici 16. kola Jelen Superlige.

Imajući u vidu kako su Nišlije odigrale prvo poluvreme, crveno-beli mogu i da budu zadovoljni što se neporaženi vraćaju u Beograd.

Ekipa Nenada Lalatovića dugo se mučila da stvori priliku, a tek u finišu uspela je da zapreti golmanu Radničkog, Milanu Borjanu. Osim u dve akcije, kada su se u šansama našli Vukan Savićević i Savo Pavićević, odbrana pretposlednjeg tima na tabeli bez mnogo problema uspevala je da neutrališe napade favorizovanog rivala.

Problem iz prvog dela sezone, izgleda, nastaviće da muči crveno-bele i nervira navijače i tokom proleća - realizacija.

Džošua Parker koji je doveden da reši nedostatak golova imao je svega jedan pokušaj za 90 i kusur minuta igre. A i tada je očajno šutirao...

Od 77. minuta Zvezda je igrala sa dvojicom u napadu, pošto se na terenu našao i mladi Luka Jović, međutim, bez efekta.

Nisu samo napadači za kritiku, pošto da bi ušli u šansu, neko mora i da im doda loptu, a ovog ponedeljka nije bilo mnogo raspoloženih za to. Osim Darka Lazovića, malo ko iz Zvezdinog veznog reda uspevao je da probije defanzivu domaćih.

Na drugoj strani, igrači Radničkog su hrabro i borbeno ušli u utakmicu. Rastrčani su bili tokom prvog poluvremena i da na golu gostiju nije stajao supertalentovani Predrag Rajković, verovatno bi sa prednošću otišli na odmor. Ovako, kada je počeo da ih stiže umor, opredelili su se za čuvanje boda i uspeli su u tome. Sigurno je da će im on dosta značiti u predstojećoj borbi za opstanak, posebno na psihološkom planu...