ХОЛ: Какав преокрет у ротердамском дербију!

Страшан меч у Ротердаму! Фајенордов преокрет за победу и лудницу на Тигању! Фајенорд код куће губио од Ексцелсиора са 2:0, али је у другом полувремену направио велики преокрет, а гости су меч завршили са играчем мање.

Фудбал 23.02.2015 | 17:00

Какав меч и преокрет на ротердамском “Тигању“! Фајенорд је на свом терену губио 2:0 против Ексцелсиора, али је на крају са три поготка дошао до великог преокрета и тријумфа у утакмици 24. кола холандске Ередивизије.

Бившем прваку Европе ово је била пета узастопна победа на свом терену и Фајенорд је успео да задржи трећу позицији на табели, док је Ексцелсиор остао при дну табеле.

Јунак важног тријумфа на Де Кајпу био је Лекс Имерс који је у 79. минуту затресао мрежу гостију за коначан резултат и велико славље.

Гостујућа екипа је у првом полувремену захваљујући двоструком стрелцу Тому ван Верту “охладила“ домаће навијаче и најавила да би могла да направи велико изненађење.

Ипак, тек што је почело друго полувреме Сандер Фишер је зарадио црвени картон и дао наду домаћим играчима, а успут је направио и пенал.

Сигуран са беле тачке био је Колин Казим Ричардс, а у 77. минуту Јенс Торнстра је донео изједначење Фајенорду.

Ово је клубу из Ротердама шеста узастопна победа над Ексцелсиором који је последњи пут остао непоражен у дуелу са Фајенордом још у августу 2010. године.