HOL: Kakav preokret u roterdamskom derbiju!

Strašan meč u Roterdamu! Fajenordov preokret za pobedu i ludnicu na Tiganju! Fajenord kod kuće gubio od Ekscelsiora sa 2:0, ali je u drugom poluvremenu napravio veliki preokret, a gosti su meč završili sa igračem manje.

Fudbal 23.02.2015 | 17:00

Kakav meč i preokret na roterdamskom “Tiganju“! Fajenord je na svom terenu gubio 2:0 protiv Ekscelsiora, ali je na kraju sa tri pogotka došao do velikog preokreta i trijumfa u utakmici 24. kola holandske Eredivizije.

Bivšem prvaku Evrope ovo je bila peta uzastopna pobeda na svom terenu i Fajenord je uspeo da zadrži treću poziciji na tabeli, dok je Ekscelsior ostao pri dnu tabele.

Junak važnog trijumfa na De Kajpu bio je Leks Imers koji je u 79. minutu zatresao mrežu gostiju za konačan rezultat i veliko slavlje.

Gostujuća ekipa je u prvom poluvremenu zahvaljujući dvostrukom strelcu Tomu van Vertu “ohladila“ domaće navijače i najavila da bi mogla da napravi veliko iznenađenje.

Ipak, tek što je počelo drugo poluvreme Sander Fišer je zaradio crveni karton i dao nadu domaćim igračima, a usput je napravio i penal.

Siguran sa bele tačke bio je Kolin Kazim Ričards, a u 77. minutu Jens Tornstra je doneo izjednačenje Fajenordu.

Ovo je klubu iz Roterdama šesta uzastopna pobeda nad Ekscelsiorom koji je poslednji put ostao neporažen u duelu sa Fajenordom još u avgustu 2010. godine.