ПЛ: Лестер изгубио два бода на Гудисону!

Апсолутно ужасна утакмице за голмана Карамела, које ни на петој узастопној утакмици на домаћем терену нису успеле да стигну до победе - 2:2.

Фудбал 22.02.2015 | 18:30

Пре две сезоне тим којем су се богати дивили, данас озбиљан кандидат за испадање из Премијер лиге. Евертон ни у петој узастопној утакмици на Гудисон Парку није успео да стигне до победе пошто је Тим Хауард био великодушан према Лестеру и госте частио бодом – 2:2 у 26. колу Премијер лиге.

Евертону није помогао ни водећи гол Стивена Нејсмита после продора Ромела Лукакуа, који је само неколико минута касније промашио можда и кључну шансу да Карамеле стигну до другог гола. Можда би – само можда – то било довољно за славље на Гудисону? Мада како је Хауард данас бранио велико је питање. Човек који је одушевљавао парадама на Светском првенству у Бразилу данас је био потпуно индиспониран.

Прво закаснела реакција на приземно убацивање Џејмса Вордија. Лопта се о Џона Стоунса, који није имао времена да реагује, одбила право на ногу, а овај искористио поклон и анулирао Нејсмитов гол. Међутим, ту није био крај Хауардовим баханалијама. Само седам минута после првог кикса још једна погрешна процена и излетање које боље да је изостало. Ворди је био на правом месту, несебично одложио лопту до искусног Естебана Камбијаса, а овај је хладнокрвно сместио у мрежу домаћег тима за преокрет.

Карамеле се овај пут нису истопиле под притиском. Кристијан Атсу је кроз ноге чувара лопту протнуо у срце казненог простора, Ромелу Лукаку је скренуо таман толико да одговорност за испуштену победу Лестера пребаци на Метјуа Апсона. Аутогол који је Лисицама можда одузео последњу шансу да се врате у игру за опстанак. Ни Роберто Мартинез не би смео да се опусти. Евертон не изгледа охрабрујуће.