PL: Lester izgubio dva boda na Gudisonu!

Apsolutno užasna utakmice za golmana Karamela, koje ni na petoj uzastopnoj utakmici na domaćem terenu nisu uspele da stignu do pobede - 2:2.

Fudbal 22.02.2015 | 18:30

Pre dve sezone tim kojem su se bogati divili, danas ozbiljan kandidat za ispadanje iz Premijer lige. Everton ni u petoj uzastopnoj utakmici na Gudison Parku nije uspeo da stigne do pobede pošto je Tim Hauard bio velikodušan prema Lesteru i goste častio bodom – 2:2 u 26. kolu Premijer lige.

Evertonu nije pomogao ni vodeći gol Stivena Nejsmita posle prodora Romela Lukakua, koji je samo nekoliko minuta kasnije promašio možda i ključnu šansu da Karamele stignu do drugog gola. Možda bi – samo možda – to bilo dovoljno za slavlje na Gudisonu? Mada kako je Hauard danas branio veliko je pitanje. Čovek koji je oduševljavao paradama na Svetskom prvenstvu u Brazilu danas je bio potpuno indisponiran.

Prvo zakasnela reakcija na prizemno ubacivanje Džejmsa Vordija. Lopta se o Džona Stounsa, koji nije imao vremena da reaguje, odbila pravo na nogu, a ovaj iskoristio poklon i anulirao Nejsmitov gol. Međutim, tu nije bio kraj Hauardovim bahanalijama. Samo sedam minuta posle prvog kiksa još jedna pogrešna procena i izletanje koje bolje da je izostalo. Vordi je bio na pravom mestu, nesebično odložio loptu do iskusnog Estebana Kambijasa, a ovaj je hladnokrvno smestio u mrežu domaćeg tima za preokret.

Karamele se ovaj put nisu istopile pod pritiskom. Kristijan Atsu je kroz noge čuvara loptu protnuo u srce kaznenog prostora, Romelu Lukaku je skrenuo taman toliko da odgovornost za ispuštenu pobedu Lestera prebaci na Metjua Apsona. Autogol koji je Lisicama možda oduzeo poslednju šansu da se vrate u igru za opstanak. Ni Roberto Martinez ne bi smeo da se opusti. Everton ne izgleda ohrabrujuće.