БЕЛ: Пораз Брижа, шанса за Андерлехт!

Гент угушио омражену комшијску краву из Брижа! Андерлехт оживео у шампионској трци! Екипа Марка Полетановића после одличне игре савладала лидера ПРО лиге са 2:1.

Фудбал 22.02.2015 | 18:10

Скоро три године Гент није успевао да изађе на крај са омраженом комшијском кравом из Брижа, али је успео да је удави у најбољем могућем тренутку. Када се чинило да је актулни лидер ПРО лиге пред шампионском промоцијом, после прошлонедљеног ремија Андерлехта, уследио је кикс коме се мало ко надао. Посебо не навијачи Клуб Брижа.

Екипа нашег Марка Полетановића који је шансу добио у 78.минуту вратила је неизвесност у белгијски шампионат, пошто је савладала препотентнху екипу Клуб Брижа са 2:1. Губио је ове године гост првенствене мечеве, знао да буде надигран, али се нико није тако наиграо фудбала као екипа Гента.

Тренер Брижа, чувени белгијски голман, Мишел Прудом вероватно је црвенео од муке гледајући како његов тим порозно делује у дефанзиви.

Гент је имао чак 19 удараца ка голу ривала, а да ће Бриж тешко однети бодове са врућег гостовања било је јасно већ у 23.минуту. Нигеријац Симон је тада промешао одбрану гостију и довео Гент у вођство. Ношени френетичном подршком навијача, који су осетили да њихов вољени тим може да скалпира омраженог ривала први пут после априла 2012.године, Гент је деловао врло добро у наставку.

Истина, Бриж је изједначио преко Мбомба, али неспретном реакцијом везисте гостију Симонса постављен је коначан резултат.