BEL: Poraz Briža, šansa za Anderleht!

Gent ugušio omraženu komšijsku kravu iz Briža! Anderleht oživeo u šampionskoj trci! Ekipa Marka Poletanovića posle odlične igre savladala lidera PRO lige sa 2:1.

Fudbal 22.02.2015 | 18:10

Skoro tri godine Gent nije uspevao da izađe na kraj sa omraženom komšijskom kravom iz Briža, ali je uspeo da je udavi u najboljem mogućem trenutku. Kada se činilo da je aktulni lider PRO lige pred šampionskom promocijom, posle prošlonedljenog remija Anderlehta, usledio je kiks kome se malo ko nadao. Posebo ne navijači Klub Briža.

Ekipa našeg Marka Poletanovića koji je šansu dobio u 78.minutu vratila je neizvesnost u belgijski šampionat, pošto je savladala prepotentnhu ekipu Klub Briža sa 2:1. Gubio je ove godine gost prvenstvene mečeve, znao da bude nadigran, ali se niko nije tako naigrao fudbala kao ekipa Genta.

Trener Briža, čuveni belgijski golman, Mišel Prudom verovatno je crveneo od muke gledajući kako njegov tim porozno deluje u defanzivi.

Gent je imao čak 19 udaraca ka golu rivala, a da će Briž teško odneti bodove sa vrućeg gostovanja bilo je jasno već u 23.minutu. Nigerijac Simon je tada promešao odbranu gostiju i doveo Gent u vođstvo. Nošeni frenetičnom podrškom navijača, koji su osetili da njihov voljeni tim može da skalpira omraženog rivala prvi put posle aprila 2012.godine, Gent je delovao vrlo dobro u nastavku.

Istina, Briž je izjednačio preko Mbomba, ali nespretnom reakcijom veziste gostiju Simonsa postavljen je konačan rezultat.