ХОЛ: ПСВ гази, Ајакс у све већем минусу!

Мат из четири потеза Копљаника довољан само за реми, Витесе у 92. славио против Твентеа.

Фудбал 22.02.2015 | 17:50

Још десет кола до краја Ередивизије, а чак и фудбалери Ајакса морају да се помире са чињеницом да више ни немају шансе да одбране круну пошто и против Виљема ИИ нису освојили три бода – 1:1 (0:1), а лидер шампионата ПСВ не посустаје, већ и даље гази ривале, најновија жртва је Дордрехт – 3:0 (1:0). Разлика између ривала је превелика – 14 бодова.

Ајакс и даље игра у свом стилу, нападачки, за забаву навијача, али умире у лепоти. Брза комбинација на прву лопту Копљаника је у 34. минуту омогућила пољском нападачу Аркадијушу Милику да постигне први гол од шестог децембра. Ипак гости су узвратили на старту другог полувремена голом Алија Масуда, али захвалност дугују дефанзивцу Ајакса Нику Виергеверу пошто је својом грешком омогућио погодак.

Лидер шампионата, ПСВ, не стаје. Дордехт је испраћен са три гола, један су сами сместили у своју мрежу, а Лук де Јонг и Џефри Брума су осигурали победу. Голови нису били лепи, за разлику од Ајаксовог, али су донели три бода.

Витесе је успео да у финишу меча ипак дође до победе против победе, Валери Казијашвили је у 92. минуту донео победу гостима – 1:2 (0:1).