HOL: PSV gazi, Ajaks u sve većem minusu!

Mat iz četiri poteza Kopljanika dovoljan samo za remi, Vitese u 92. slavio protiv Tventea.

Fudbal 22.02.2015 | 17:50

Još deset kola do kraja Eredivizije, a čak i fudbaleri Ajaksa moraju da se pomire sa činjenicom da više ni nemaju šanse da odbrane krunu pošto i protiv Viljema II nisu osvojili tri boda – 1:1 (0:1), a lider šampionata PSV ne posustaje, već i dalje gazi rivale, najnovija žrtva je Dordreht – 3:0 (1:0). Razlika između rivala je prevelika – 14 bodova.

Ajaks i dalje igra u svom stilu, napadački, za zabavu navijača, ali umire u lepoti. Brza kombinacija na prvu loptu Kopljanika je u 34. minutu omogućila poljskom napadaču Arkadijušu Miliku da postigne prvi gol od šestog decembra. Ipak gosti su uzvratili na startu drugog poluvremena golom Alija Masuda, ali zahvalnost duguju defanzivcu Ajaksa Niku Viergeveru pošto je svojom greškom omogućio pogodak.

Lider šampionata, PSV, ne staje. Dordeht je ispraćen sa tri gola, jedan su sami smestili u svoju mrežu, a Luk de Jong i Džefri Bruma su osigurali pobedu. Golovi nisu bili lepi, za razliku od Ajaksovog, ali su doneli tri boda.

Vitese je uspeo da u finišu meča ipak dođe do pobede protiv pobede, Valeri Kazijašvili je u 92. minutu doneo pobedu gostima – 1:2 (0:1).