ИТА: Рома све даље од титуле, добио и Милан!

Фудбалери Милана и Лација су победили, док је Рома опет ремизирала, у недељним мечевима 24. кола Серије А.

Фудбал 22.02.2015 | 17:30

"Росонери" су головима Ђакома Бонавентуре и Ђампаола Пацинија савладали Чезену 2:0 и остварили тек другу победу у последњих седам кола.

Палермо је повео у Риму голом Паула Дибале, али су Стефано Маури и Антонио Кандрева донели преокрет и славље Лацију 2:1. Други римски клуб је опет кикснуо, Рома је играла 1:1 у Верони, у мечу у којем је Адем Љајић погодио пречку из слободног ударца.

Рома сада заостаје девет бодова за лидером Јувентусом, Лацио је прескочио Фиорентину на четвртом место, а Милан се пробио до осме позиције, пет бодова је од места које води у Лигу Европе.

Милану је већ у другом минуту поништен гол сумњивом одлуком судија, али у 22. домаћин стиже до вођства. Жереми Менез је опет потврдио да је кључни играч "росонера", пронашао је Ђакома Бонавентуру који ударцем са ивице казненог простора шаље лопту у доњи десни угао.

У наставку меча Чезена је пропустила две шансе да изједначени, потом је Бонавентура погодио стативу за Милан, који потврђује победу минут пре краја голом Ђампаола Пацинија из пенала, који је скривио Карлос Карбонеро.

Рома је од првог минута кренула силно и већ у 12. умало повела, али је Адем Љајић промашио сјајну прилику, тачније голман Франческо Бенуси је одбранио његов пројектил из слободног ударца.

Десет минута касније Манолас главом шутира поред десне стативе, да би кочано у 26. минуту гости повели. Франческо Тоти је фантастичним ударцем са 30 метара савладао Бенусија.

Наставила је Рома да доминира, пет минута после вођства у опет је у прилици био Љајић, после додавања Флоренција, али овај пут шутира изнад пречке.

Ови промашаји су скупо коштали Римаљена у финишу полувремена. После корнера домаћина Сејду Кеита несрећно интервенише и главом лопту шаље у свопствену мрежу.

У последњем минуту Љајић је по трећи пут тражио погодак, овај пут је био најближи, али није имао ни среће, погодио је пречку из слободног ударца.

На старту другог дела Емил Халфредсон пропушта прилику да донесе преокрет Верони.

Палермо је сјајно отворио меч, после мирних 25 минута гости стижу до вођства. Један од најтраженијих нападача Европе Пауло Дибала добио је лопту на ивици казненог простора и сјајним ударцем сместио је поред леве стативе, за свој 12. гол у Серији А.

Минут касније исти играч је могао да дуплира предност, али је одлично додавање у казнени простор он послао преко гола домаћина. То је Лацио казнио већ у 33. минуту. Ди Каталди проиграва Стефана Маурија који лагано лопту убацује у мрежу.

У завршници полувремена Федерико Маркети је спасавао домаћина, после шута Лазара, да би му се у седмом минуту другог дела реванширао Стефано Соријенто после шута Мирослава Клозеа главом.

Лацио је наставио да контролише ритам меча, те 25 минута пре краја стиже до нове шансе, опет је шутирао Маури, али је он изблокиран. Коначно, 12 минута пре краја домаћин стиже до преокрета. Антонио Кандрева је соло-акцијом надиграо одбрану Палерма и лопту послао у десне рашље.

Емполи је доминирао против Кјева и то претворио у лагану победу. Домаћин је повеу у 23. минуту, Мирко Валдифиори је одличним центаршутем пронашао Данијелеа Руганија који главом тресе мрежу.

Крајем полувремена Луиђи Сепе спасава Енполи после шута Ервина Зукановића, да би у првом нападу другог дела Матијас Весино проиграо Масима Макаронеа, а искусни нападач погодио леве рашље. Средином другог дела домаћин потврђује победу. Опет су комбиновали Весино и Макароне, који главом постиже шести гол у сезони.