ITA: Roma sve dalje od titule, dobio i Milan!

Fudbaleri Milana i Lacija su pobedili, dok je Roma opet remizirala, u nedeljnim mečevima 24. kola Serije A.

Fudbal 22.02.2015 | 17:30

"Rosoneri" su golovima Đakoma Bonaventure i Đampaola Pacinija savladali Čezenu 2:0 i ostvarili tek drugu pobedu u poslednjih sedam kola.

Palermo je poveo u Rimu golom Paula Dibale, ali su Stefano Mauri i Antonio Kandreva doneli preokret i slavlje Laciju 2:1. Drugi rimski klub je opet kiksnuo, Roma je igrala 1:1 u Veroni, u meču u kojem je Adem Ljajić pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Roma sada zaostaje devet bodova za liderom Juventusom, Lacio je preskočio Fiorentinu na četvrtom mesto, a Milan se probio do osme pozicije, pet bodova je od mesta koje vodi u Ligu Evrope.

Milanu je već u drugom minutu poništen gol sumnjivom odlukom sudija, ali u 22. domaćin stiže do vođstva. Žeremi Menez je opet potvrdio da je ključni igrač "rosonera", pronašao je Đakoma Bonaventuru koji udarcem sa ivice kaznenog prostora šalje loptu u donji desni ugao.

U nastavku meča Čezena je propustila dve šanse da izjednačeni, potom je Bonaventura pogodio stativu za Milan, koji potvrđuje pobedu minut pre kraja golom Đampaola Pacinija iz penala, koji je skrivio Karlos Karbonero.

Roma je od prvog minuta krenula silno i već u 12. umalo povela, ali je Adem Ljajić promašio sjajnu priliku, tačnije golman Frančesko Benusi je odbranio njegov projektil iz slobodnog udarca.

Deset minuta kasnije Manolas glavom šutira pored desne stative, da bi kočano u 26. minutu gosti poveli. Frančesko Toti je fantastičnim udarcem sa 30 metara savladao Benusija.

Nastavila je Roma da dominira, pet minuta posle vođstva u opet je u prilici bio Ljajić, posle dodavanja Florencija, ali ovaj put šutira iznad prečke.

Ovi promašaji su skupo koštali Rimaljena u finišu poluvremena. Posle kornera domaćina Sejdu Keita nesrećno interveniše i glavom loptu šalje u svopstvenu mrežu.

U poslednjem minutu Ljajić je po treći put tražio pogodak, ovaj put je bio najbliži, ali nije imao ni sreće, pogodio je prečku iz slobodnog udarca.

Na startu drugog dela Emil Halfredson propušta priliku da donese preokret Veroni.

Palermo je sjajno otvorio meč, posle mirnih 25 minuta gosti stižu do vođstva. Jedan od najtraženijih napadača Evrope Paulo Dibala dobio je loptu na ivici kaznenog prostora i sjajnim udarcem smestio je pored leve stative, za svoj 12. gol u Seriji A.

Minut kasnije isti igrač je mogao da duplira prednost, ali je odlično dodavanje u kazneni prostor on poslao preko gola domaćina. To je Lacio kaznio već u 33. minutu. Di Kataldi proigrava Stefana Maurija koji lagano loptu ubacuje u mrežu.

U završnici poluvremena Federiko Marketi je spasavao domaćina, posle šuta Lazara, da bi mu se u sedmom minutu drugog dela revanširao Stefano Sorijento posle šuta Miroslava Klozea glavom.

Lacio je nastavio da kontroliše ritam meča, te 25 minuta pre kraja stiže do nove šanse, opet je šutirao Mauri, ali je on izblokiran. Konačno, 12 minuta pre kraja domaćin stiže do preokreta. Antonio Kandreva je solo-akcijom nadigrao odbranu Palerma i loptu poslao u desne rašlje.

Empoli je dominirao protiv Kjeva i to pretvorio u laganu pobedu. Domaćin je poveu u 23. minutu, Mirko Valdifiori je odličnim centaršutem pronašao Danijelea Ruganija koji glavom trese mrežu.

Krajem poluvremena Luiđi Sepe spasava Enpoli posle šuta Ervina Zukanovića, da bi u prvom napadu drugog dela Matijas Vesino proigrao Masima Makaronea, a iskusni napadač pogodio leve rašlje. Sredinom drugog dela domaćin potvrđuje pobedu. Opet su kombinovali Vesino i Makarone, koji glavom postiže šesti gol u sezoni.