ШПА: Спектакл на Аноети, Сосиједад - Севиља 4:3!

Ако су Шпанци били поспани ове недеље, у подне су их разбудили играчи Реал Сосиједада и Севиље. Седам голова и три преокрета у матине термину!

Фудбал 22.02.2015 | 16:10

Кад већ Шпанци воле да гледају фудбал недељом у подне, лига није могла да им приреди бољу забаву од утакмице коју је и одредила за матине термин.

По пљуску на "Аноети" виђен је један од најспектакуларнијих мечева ове сезоне у Примери.

У 24. колу: Реал Сосиједад - Севиља 4:3 (1:1), уз податак да је Кевин Гамеиро 12 минута пре краја, са беле тачке, довео госте у вођство од 2:3, а да је победу ипак однео тим Дејвида Мојеса.

У лудој завршници!

Прво је Алехандро Аривас комично реаговао у карамболу и правом "флиперу" пред својим голом, пославши лопту у погрешну мрежу коленом, за 3:3 у 82. минуту, а онда је на уласку у надокнаду времена, капитен Ћави Пријето постигао други погодак на утакмици и распалио страсти домаћих навијача!

Пријето је из готово немогуће позиције, после корнера са десне стране, успео да трзне лопту главом без да је могао да види гол. Постигао је погодак удаљен на осам, девет метара од Серхија Рика, који је покушао да уради нешто, али је Пријето "скинуо паучину" за 4:3!

Баскијци су водили 1:0 и 2:1, па губили 2:3 и на крају ипак стигли до прве победе после два ремија и пораза у Ла Лиги. Севиља је имала прилику да испрати бег Валенсије у трци за четвртим местом, али је тим Унаија Емерија све просуо у завршници у којој је и сам могао до победе.

Наиме, након што је у 88. минуту, при резултату 3:3, Ћори Кастро шутирао оштро из контре, с леве стране, и затресао спољни део мреже голмана Рика, уследила је моментална акција Севиље и стопостотна шанса на другој страни, коју је траљавим ударцем завршио Барсин клинац на позајмици, Денис Суарез!

Била је то акција за 3:4, завршено је 4:3!