ŠPA: Spektakl na Anoeti, Sosijedad - Sevilja 4:3!

Ako su Španci bili pospani ove nedelje, u podne su ih razbudili igrači Real Sosijedada i Sevilje. Sedam golova i tri preokreta u matine terminu!

Fudbal 22.02.2015 | 16:10

Kad već Španci vole da gledaju fudbal nedeljom u podne, liga nije mogla da im priredi bolju zabavu od utakmice koju je i odredila za matine termin.

Po pljusku na "Anoeti" viđen je jedan od najspektakularnijih mečeva ove sezone u Primeri.

U 24. kolu: Real Sosijedad - Sevilja 4:3 (1:1), uz podatak da je Kevin Gameiro 12 minuta pre kraja, sa bele tačke, doveo goste u vođstvo od 2:3, a da je pobedu ipak odneo tim Dejvida Mojesa.

U ludoj završnici!

Prvo je Alehandro Arivas komično reagovao u karambolu i pravom "fliperu" pred svojim golom, poslavši loptu u pogrešnu mrežu kolenom, za 3:3 u 82. minutu, a onda je na ulasku u nadoknadu vremena, kapiten Ćavi Prijeto postigao drugi pogodak na utakmici i raspalio strasti domaćih navijača!

Prijeto je iz gotovo nemoguće pozicije, posle kornera sa desne strane, uspeo da trzne loptu glavom bez da je mogao da vidi gol. Postigao je pogodak udaljen na osam, devet metara od Serhija Rika, koji je pokušao da uradi nešto, ali je Prijeto "skinuo paučinu" za 4:3!

Baskijci su vodili 1:0 i 2:1, pa gubili 2:3 i na kraju ipak stigli do prve pobede posle dva remija i poraza u La Ligi. Sevilja je imala priliku da isprati beg Valensije u trci za četvrtim mestom, ali je tim Unaija Emerija sve prosuo u završnici u kojoj je i sam mogao do pobede.

Naime, nakon što je u 88. minutu, pri rezultatu 3:3, Ćori Kastro šutirao oštro iz kontre, s leve strane, i zatresao spoljni deo mreže golmana Rika, usledila je momentalna akcija Sevilje i stopostotna šansa na drugoj strani, koju je traljavim udarcem završio Barsin klinac na pozajmici, Denis Suarez!

Bila je to akcija za 3:4, završeno je 4:3!