ПОР: Бенфика не да врх!

Голчина, црвени картон, кикс голмана, Бенфика остала усамљена на врху! Иако је Мореиренсе водио сјајним поготком Жоаа Педра, капитен Луисао и искључење несмотреног Симоеша му помрсили рачуне.

Фудбал 22.02.2015 | 13:50

Некада није довољно ни да водите и да одлично играте против важећег шампиона. То се десило Мореиренсеу, чији су навијачи већ могли да виде позитиван резултат у мечу са Бенфиком. Све до 57. минута резултат је био 1:0 за домаћина, али је на крају завршено сасвим супротно - 1:3 (1:0).

Велики шок се догодио када је Жоао Педро упутио сјајан шут са неких 20 метара, на шта голман Артур није имао адекватан одговор. Велико славље симпатизера Мореиренсеа могло је да почне.

Скоро пола сата је трајала еуфорија домаће екипе, али је она прекинута на најболнији могући начин. Прво је после одлично изведеног корнера капитен Бенфике Луисао постигао изједначујући погодак, да би само три минута касније Симоеш био искључен.

Од тада је играо само један тим. Одлични Елисеу је после новог корнера стајао на корекцији (што би рекли тренери), упутио шут, на шта голман Марафона није имао никакав одговор. Лопта му је прошла кроз руке и пронашла пут до мреже.

Да ствари по домаће буду још горе, још један бивши играч из шпанске Примере (Елисеу је играо у Малаги неколико сезона) Жонас је поставио коначних 3:1.

На претходним мечевима дана Брага је славила над Насионалом такође са 3:1, док је Пенафијел после велике борбе савладао Сетубал са 1:0.

И Брага и Бенфика су губиле на полувремену, да би на крају победиле. Што би кладиоци рекли, из кеца у двојку (и обрнуто).